Білорусія залишила Україну без бензину

Білоруський Мозирський НПЗ з 1 травня на два місяці зупиниться на плановий ремонт. Це істотно вдарить по українським споживачам палива, так як продукція білоруського заводу становила половину імпорту бензину на Україну.

Під час ремонтних робіт, які продовжаться в травні-червні, завантаження сировини буде знижено в 1,5-2 рази, що відповідним чином відіб'ється і на падінні обсягів виробництва нафтопродуктів.

У той же час на час проведення ремонтних робіт Мозирський НПЗ може повністю припинити випуск і низькосірчистого палива. За даними статистики, за минулий рік на Україну завезли 4,5 млн тонн закордонного палива, або на 700 тис тонн більше, ніж у 2009 році. У результаті імпорт зайняв майже половину вітчизняного нафторинку. Серед імпортного бензину чимала частка припадає на продукцію білоруського Мозирського НПЗ. Стратегія Митного союзу між Росією і Білорусією спрямована на зменшення вивозу чистої нафти і на збільшення експорту готової продукції. На практиці це виражається в маніпуляції експортними митами на сиру нафту і нафтопродукти.

Тільки за даними білоруської статистики, в минулому році на Україну пішло 2,2 млн тонн нафтопродуктів. Ще майже 5 млн тонн білоруси продали в Нідерланди. А там вже трейдери могли переправити нафтопродукти «по паперах» через безподаткові Нідерландські Антильські острови.

Як повідомлялося, експертно-аналітична група з опрацювання питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості 14 квітня 2011 провела чергове засідання, на якому рекомендувала встановити верхню межу цінового коридору на нафтопродукти не вище 9,95 грн / л на бензин марки А-95 і 9,45 грн / л на дизельне паливо.

27.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250