Одеса виходить в онлайн: позначать усі ліхтарі, ями на дорогах і навіть урни

В Одесі з'явиться унікальна інтерактивна карта міста. Натхненники проекту стверджують: карта кардинально відрізняється від туристичних та інших онлайн-ресурсів.

На ній позначать всі міські об'єкти - від підземних і надземних комунікацій (водопровід, газопровід, телефонні кабелі, електромережі) і до кожної урни, лавки і дерева вздовж проїжджої частини.

«Ресурс дозволить місцевій владі постійно контролювати стан свого району і міста в цілому, не відходячи від комп'ютера, - розповідає співробітник інспекції з благоустрою Зоя Лісовська. - Такі системи працюють у всіх великих містах світу. В Україні Одеса стане новатором в цій області».

А заступник мера по ЖКГ Микола Рубля запевняє, що карта стане в нагоді і простим одеситам. «Якщо людина хоче зробити прибудову до приватного будинку, або підприємець хоче розширити магазин, побудувати підземний паркінг, йому необхідно з'ясувати, чи є під землею якісь комунікації. Для цього потрібно обійти десятки управлінь. Маючи таку карту, кожен зможе зробити один запит і з'ясувати, де будувати можна, а де не можна », - говорить віце-мер.

Чиновники інспекції з благоустрою розповідають, що ідея проекту з'явилася випадково. «У 2008-му ми повинні були підготувати графічну частину правил благоустрою і запропонували меру (тоді ще Едуарду Гурвіцу.) відійти від паперових носіїв і створити інтерактивну карту, - розповідає Лісовська. - Потім виникла ідея внести на карту абсолютно всі міські об'єкти». Робота почалася в 2009-му, в самий розпал кризи новий проект не отримав фінансування. За справу взялися ентузіасти.

«Більшість міськуправлінь зацікавилися ідеєю, і у вільний час (в обідні перерви і вечорами) додавали на карту об'єкти, підконтрольні їх управлінням, - згадує чиновник. - Поступово активність, не підкріплена оплатою, знизилася, і проект став затухати. Зараз картою зацікавилася нова мерія, і дуже скоро робота повинна ожити». Зокрема, вже створено робочу групу з депутатів міськради, які повинні розглянути всі «за» і «проти» «інтерактивної» Одеси. «Нам презентували карту. Виглядає вражаюче, хоча й потребує доопрацювання. Ми вирішили підтримати проект і зараз розглядаємо варіанти фінансування», - заявив депутат Юрій Преснов.

На 200-х шарах карти вже розміщено більше 92 тис. об'єктів! Але чиновники кажуть - це всього 5-10% від задуманого. «Карта - дуже детальна. Наприклад, на ній не просто позначені всі дитмайданчик, а навіть видно, що на них є - лавки для відпочинку, гірки, пісочниці, каруселі. Вже відображаються всі ліхтарі, пам'ятки культурної спадщини, станції швидкої допомоги і навіть сміттєві контейнери, - пояснює Лісовська. - Вказані зони відповідальності «Зелентреста», ділянки, які підлягають реконструкції, і берегоукріплювальні споруди на прибережній території. Зараз йде робота над розміщенням на карті інженерних мереж».

У карти буде три рівні доступу. Частину інформації зможе побачити в інтернеті кожен, частину - тільки профільні управління (конфіденційна інформація земельного кадастру, дані про торгові точки, підприємців і т.д.). Повністю карта буде доступна тільки для керівництва Одеси. До речі, у планах міської влади доповнити карту датчиками працездатності електромереж та водопроводів. «Якщо десь станеться аварія, це місце почне мигати на карті і допоможе в якнайшвидші терміни усунути аварію на лінії», - говорить заступник мера Микола Рубля.

Ями на дорогах

Карта стане в нагоді і автомобілістам. На ній чітко видно проїжджаючи частини, кількість смуг на дорогах і схеми руху з урахуванням всіх змін, дорожні знаки, а також розташування світлофорів і зебр. А ще розробники вказують кількість ям на дорогах і стежать за їх усуненням.

Карту можна подивитися в Мережі за адресою: mapster.od.ua / free /

28.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250