Азаров: Дефіциту нафтопродуктів в Україні не буде

Заборона на експорт нафтопродуктів з Росії не призведе до дефіциту в Україні. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Це обумовлено тим, що уряд знав про те, що таке рішення рано чи пізно буде в Росії, і заздалегідь створило профіцит палива в країні.

М.Азаров зазначив, що Україна значну частину бензину ввозить з-за кордону, і вартість палива в країні, диктується світовими цінами на нафту.

"Все, що уряд міг зробити в частині стабілізації цін, недопущення такого зростання, як, наприклад, у країн-сусідів, було зроблено", - запевнив він.

Як підкреслив глава уряду, на сьогодні балансу світлих нафтопродуктів в країні "більш ніж достатньо".

Він також зазначив, що Росія для України є не єдиним постачальником. Її постачання становили 20-25% від загального обсягу імпорту нафтопродуктів.

Прем'єр заявив, що в Україні в березні на заправках продано більше бензину, ніж у лютому, а в квітні прогнозується зростання на 11%. Також достатніми є запаси дизельного і низькооктанового палива на сільгосппідприємствах.

Нагадаємо, Росія закриває експорт нафтопродуктів в травні з метою насичення внутрішнього ринку бензином. Таким чином країна сподівається вирішити поточниу бензинову кризу в Росії.

30.04.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250