Автопробіг ретро-машин їде з Криму до Донецька

2 травня в Бахчисараї, біля Свято-Успенського чоловічого монастиря, стартував автопробіг ретро-машин «Шлях святителя Ігнатія», присвячений 225-річчю з дня смерті видатного церковного діяча, який у 1779-80 рр.. керував переселенням кримських греків на територію сучасної Донецької області.

Участь в акції взяли більше десятка автомобілів «ГАЗ», «ЗІМ», «Москвич», «Перемога», «Чайка». Кожен з них - дитя радянського автопрому - пройшов нелегкий шлях, Проколесивши по дорогах колишнього СРСР і нинішньої України понад 50 років. Головне для таких машин - увага і турбота власників, і велика сума грошей на реконструкцію і підтримку в робочому стані. Тому водії уникають відповіді на запитання, у скільки їм обійшлася така іграшка, лише кажуть: «У першу чергу - це стан душі, а гроші стоять на другому місці».

За словами дончанина Ігоря Лащенко, який приїхав на півострів на сучасному «Лексусі», він привіз з собою «ГАЗ-21», перероблений під патрульну машину ДАІ 60-их. Гараж колекціонера налічує 12 авто - «Волги» 3 серій випусків, «Перемога», 2 «Чайки», «ЗиМ-Фаетон», «ЗіЛ», «Мерседес».

«Захопився ретро-автомобілями 8 років тому, у мого приятеля з'явилася «Волга» - мені вона сподобалася, і я теж почав збирати старі машини, - розповів Лащенко. - Правда, задоволення недешеве, але скільки коштує воно - не скажу, все залежить від віку, класу, витрат на реставрацію техніки».

Разом з собою організатори пробігу везуть ікону св.Ігнатія Маріупольського з частинкою його мощей. По приїзду до Сімферополя учасники помолилися у Свято-Троїцькому жіночому монастирі, а потім проїхали на площу Леніна, де відбувся концерт грецьких творчих колективів.

Наступні пункти зупинки - Джанкой і Херсон (3 травня), далі - Нова Каховка та Мелітополь (4 травня), Бердянськ і Маріуполь (5 травня), Макіївка (6 травня). Завершиться акція 7 травня в Донецьку.

03.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250