Одеська влада хоче організувати муніципальне таксі

Одеська мерія виношує плани революційних змін на ринку міських пасажирських перевезень. Мова йде про створення муніципального таксопарку, який буде конкурувати з приватними перевізниками.

Як розповів член транспортної комісії міськради Павло Серебреник, зараз якість послуг таксі в Одесі не витримує ніякої критики.

«Страждають і прості одесити, і бюджет, - говорить депутат. - Так, коли людина виходить з аеропорту, на нього накидаються в міру тверезі дядьки, пропонуючи підвезти за скажені гроші на машині в сумнівному технічному стані і без лічильника. Ці таксисти не проходять медичного огляду, не мають належної кваліфікації та ліцензії. Страховки у них теж немає, тому в разі ДТП відшкодування збитків від них не доб'єшся. І податків вони майже не платять. Міська влада хоче кардинально все поміняти».

За словами Серебреника, першим кроком стане створення єдиної диспетчерської служби, яка буде без посередників співпрацювати з кількома нині існуючими перевізниками. Останніх зобов'яжуть працювати «по-білому», оснастити машини лічильниками, страхувати пасажирів, проводити щоденні медичні та технічні огляди. Відраховуючи певну суму в міськскарбниці, компанії отримають в своє розпорядження муніципальні стоянки таксі, які зараз забиті приватниками-нелегалами. Наприклад, біля залізничного вокзалу і біля Аркадії.

У майбутньому міська служба обзаведеться однотипними легковиками одного кольору і навіть уніформою для водіїв. А вартість проїзду буде узгоджуватися в мерії, що захистить від невмотивованого підвищення тарифів.

«Ми підемо від дикої ситуації, коли проїзд від Аркадії до 6-ї Фонтану коштує чи не 100 грн. Ціни в міському таксі будуть помірними", - упевнений Срібняк, додаючи, що силою нікого в муніципальну службу тягти не будуть.

Пункт про створення гортаксі присутній в плані підготовки регуляторних актів. Він повинен пройти профільні депутатські комісії, громадські слухання, виконком і, нарешті, - сесію міськради.

Між тим, прості таксисти в чистоту помислів батьків міста не вірять: «Це робиться на замовлення кількох наближених до мера бізнесменів. Вони приберуть конкурентів і стануть монополістами. А якість перевезень не зміниться», - стверджує водій з 35-річним стажем Іван.

04.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250