Водієві дали 100 годин за бійку з інвалідом-пільговиком

Харківський суд вперше покарав водія маршрутки, який нахамив пасажиру-пільговику і викинув його разом з речами з автобуса.

Безпрецедентний вердикт виніс днями суд Орджонікідзевського району. Історія почалася влітку минулого року, коли 67-річний харків'янин Борис Бондаренко (практично не бачить з 18 років) зібрався у справах до Чугуєва, але з маршрутки відправився на лікарняне ліжко.

«Близько 6.00 ранку я прийшов на зупинку 472-ї маршрутки (курсує між Харковом і Чугуєвом), сів в автобус, пред'явивши посвідчення інваліда першої групи по зору, яке дає право безкоштовного проїзду. Але, незважаючи на документ, водій вимагав сплатити проїзд і навіть почав виштовхувати мене з маршрутки. Я не міг чинити опір, адже водій набагато молодші за мене, тому він викинув мене з автобуса, як мішок картоплі. Сам же завів автобус і поїхав», - згадує Борис Іванович.

Після бійки пенсіонер відчув себе погано, оскільки напередодні переніс операцію на нирці. Перехожі допомогли чоловікові дістатися до травмпункту, медики надали першу допомогу і констатували легкі тілесні ушкодження. З результатами експертизи він і відправився до прокуратури, де порушили кримінальну справу проти водія.

«На жаль, це не рідкість у Харкові, - констатує дружина потерпілого Ольга Бондаренко. - Мені не раз і самій доводилося виходити з маршрутки, бо водій відмовлявся рушати з місця без оплати. Після цього випадку чоловік не виходить з лікарень, а скільки ми за цей час витратили на ліки, вже й порахувати важко».

Суд визнав водія винним в нанесенні легких тілесних ушкоджень і засудив Олександра Куликова до 100 годин на громадських роботіт. Проте потерпілого такий вердикт не задовольнив, він має намір вимагати від водія компенсації морального і матеріального збитку. «Ми готуємо позов до Куликова з вимогою відшкодувати 5000 грн. на лікування, від підприємства ФОП «Сапєлкін», яке обслуговує маршрут, будемо вимагати визнати цей інцидент дискримінацією інвалідів. Нам відомо, що водія не звільнили, а просто перевели до іншого перевізника», - розповів керівник Харківської громадської організації незрячих юристів Олег Петюк.

05.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250