Рада має намір скасувати талон до водійського посвідчення

Верховна Рада має намір скасувати талон до водійського посвідчення.

За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту № 7066 проголосували 239 депутатів при необхідних 226.

Як стало відомо, ініціаторами законопроекту Про внесення змін до деяких законів (щодо скасування талона до посвідчення водія та удосконалення врегулювання у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) є депутати Ради Сергій Гусаров (Партія регіонів) і Наталія Королевська (Блок Юлії Тимошенко).

Законопроектом пропонується внести зміну до частини 9 статті 15 закону Про дорожній рух, згідно з яким право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується лише посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії.

Також, на думку авторів законопроекту, розробка документа обумовлена необхідністю приведення положень зазначеної статті до вимог європейського законодавства.

Зокрема, законодавче закріплення необхідності отримання талону до посвідчення водія не узгоджується з вимогами міжнародної Конвенції про дорожній рух, згідно з якою право на керування транспортним засобом посвідчується лише відповідним посвідченням.

Зараз право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії і талоном до посвідчення водія транспортного засобу.

Нагадаємо, у травні повідомлялося, що Державна автомобільна інспекція виступає за скасування талона попередження для водіїв автотранспортних засобів, повідомив начальник ДАІ Валерій Лозовий.

Раніше також Кабінет Міністрів запропонував Раді скасувати талон до водійського посвідчення.

05.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250