Як захистити себе від зловживань ДАІ та автошахраїв

Українські автолюбителі ось вже майже два роки використовують дуже ефективний метод боротьби з даішниками: записують їх порушення на відео, а потім викладають ці ролики в Мережу інтернет.

Керівництво МВС, переглядаючи дії своїх підлеглих, реагує негайно - інспекторів, що ганьблять честь мундира, моментально звільняють. Наприклад, завдяки інтернету особливо прославилися даішники (тепер вже з префіксом екс) з прізвиськами Телятина, Біта і Дуля: всі вони погоріли на тому, що їх хамство було знято за допомогою спеціальних приладів - автомобільних відеореєстраторів, які можна купити у вільному продажу. Відповідно, продаж їх відразу зросли.

Але стеження за нехорошими даішниками - не єдине застосування для таких пристроїв. За словами столичного адвоката Олексія Святогора, записи з відеореєстратора можуть служити речовими доказами у суді. «Звичайно, однієї тільки відеозаписи недостатньо - такий прилад несертифікований, але в комплекті, наприклад, з протоколом і схемою ДТП, відеозапис буде серйозним свідченням правоти водія», - говорить юрист.

Однак на ринку таких приладів представлено дуже багато - на будь-який смак і гаманець. Як зробити правильний вибір: за які функції варто доплатити?

ПОРАДИ ПОКУПЦЕВІ Відеореєстратори

Принцип роботи відеореєстратора досить простий: пристрій включає в себе вбудовану камеру (або камери) з мікрофоном і записує в режимі реального часу все, що відбувається перед автомобілем і навколо нього. Інформація зберігається на змінній карті пам'яті - її легко витягти і підключити до кардрідера комп'ютера, а потім списати з неї інформацію.

На смартфон можна встановити програму, що перетворює телефон у відеореєстратор

У налаштуваннях практично будь-якого пристрою можна виставити період часу, який зберігається в пам'яті, наприклад, кожні 10 хвилин, півгодини, годину або добу.

Ціни на такі прилади в українських магазинах стартують від 600 грн. до 5 тис. У чому різниця?

1.КРІПЛЕННЯ. Це - один з найважливіших параметрів. Справа в тому, що при їзді авто неминуче трясеться, а, по досвіду, реєстратор, який постійно відривається від лобового скла, вже після 4-го падіння буде знято і перенесено в багажник або в бардачок. Перевірити якість присоски нескладно: залиште продавцю заставу, візьміть кілька пристроїв і поекспериментуйте.

А ось прилад, який кріпиться на двосторонній скотч, рекомендуємо розглядати лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що знімати пристрій не доведеться.

2.МІКРОФОН. Пристрій без нього - вчорашній день.

Наявність синхронної з відео аудіозаписи важливо, наприклад, при ДТП - аудіоканал фіксує звуки гальмування і удару.

3.ЯКІСТЬ ВІДЕО. Розглядайте прилади, які записують відеофрагменти в дозволі 640х480 (до 25 к./сек.). Для цього сенсор камери повинен володіти чутливістю не менше 1,3 Mpix. Особливо це важливо в темний час доби. Зараз на ринку з'явилися моделі (від 1,5 тис. грн.), що знімають в Full HD-якості (1920x1080). Однак у гонитві за якістю не купите занадто важкий прилад (масою вище 200 г) - в більшості випадків кріплення такої ваги не витримує.

4.КУТ ОГЛЯДУ КАМЕРИ. На ринку в основному представлені моделі з трьома стандартними кутами огляду: близько 80°, близько 110° і близько 130°. Гострий кут огляду дає змогу краще ідентифікувати номери авто, але відеозаписи менш інформативні. А от запис з кутом огляду в 120-130° забезпечують ефект присутності в автомобілі і максимальну оглядовість крізь лобове скло.

5.СМАРТФОН. У автолюбителя, що володіє смартфоном, є можливість заощадити: не купувати відеореєстратор, а встановити спецдодаток, що додає телефону таку функцію.

06.05.2011

рекламный баннер 300 на 250