Вісім способів дізнатися чи автомобіль був битий

Зараз більшість людей, які збираються купити автомобіль, їдуть на авторинок чи переглядають оголошення в інтернеті. У автосалони за новими машинами українці стали ходити набагато рідше ...

Але на авто ринку, як втім і в інтернет оголошеннях, часто продають автомобілі відновлені після серйозних аварій. Якщо ремонт був зроблений неякісно, подальша експлуатація автомобіля може доставити багато клопоту. Пропонуємо декілька простих способів відрізнити битий автомобіль від небитого.

Перший найпростіший. Уважно огляньте автомобіль. Якщо візуально видно, що зазори між деталями кузова не однакові і колір окремих частин відрізняється від інших, то цей автомобіль точно побував у малярці. Оглядати потрібно тільки чистий автомобіль, бажано при яскравому світлі.
Можна скористатися дідівським методом, спробувавши приліпити слабкий магніт до різних частин кузова. Там де є товстий шар шпаклівки, магніт буде прилипати гірше, ніж там, де його немає.

Ремонтований пластиковий бампер можна визначити по характерному звуку. Постукавши по різних частинах бампера кісточками пальців можна виявити місця, в яких завдано товстий шар шпаклівки.

Уважно огляньте скло і світлотехніку. Як правило, у нижньому кутку кожного скла у маркуванні зазначено рік його виготовлення. Якщо на одному автомобілі встановлено скло різних років випуску це може говорити про пережиту аварію. Новеньке скло фар також є непрямою ознакою участі у ДТП.

Підніміть килимок багажника і уважно огляньте зварювальні шви. При виготовленні кузова сучасних автомобілів застосовується тільки точкове зварювання, тоді як в процесі ремонту майстри користуються звичайним напівавтоматом. Спробуйте на твердість (наприклад, кульковою ручкою) герметик, яким замазані шви. Якщо один шов замазан м'яким складом, а інший більш твердим, це явна ознака того, що автомобіль побував у кузовщіка. Також оглянете всі видимі шви під капотом автомобіля.

Злегка відігніть ущільнювачі лобового і заднього скла. Якщо колір фарби під ними відрізняється від кольору автомобіля, це говорить про неякісне фарбування. Аналогічним чином оглянете ущільнювачі дверей і кришки багажника.

Можна запитати у продавця, на якому СТО автомобіль обслуговувався. Якщо автомобіль відносно свіжий, швидше за все, виявиться що обслуговував його який-небудь фірмовий сервісний центр. У таких автосервісах, повинна бути вся «історія хвороби», у всіх подробицях. Фірмові автосервіси завжди готові поділитися цією інформацією, якщо ви зробите вигляд що будете і далі обслуговувати автомобіль в цій компанії.

Перевірте розвал-сходження. При справних деталях ходової частини кути установки коліс повинні залишатися в межах допуску. Якщо геометрія кузова порушена, і кути не відповідають заводським нормам, краще взагалі відмовитися від покупки такого автомобіля.

Чим старший автомобіль, тим вище ймовірність того, що він побував у ДТП. Однак не варто відмовлятися від купівлі, наприклад, десятирічної машини тільки тому, що вона була перефарбована. У більшості випадків це навіть краще ніж заводське фарбування з безліччю придбаних дефектів. Однак у випадку неякісного ремонту або порушеної геометрії кузова стара машина може доставити багато клопоту у вигляді гуми що постійно стираеться і прогресуючої корозії кузова. Від погано відновленої машини краще відмовитися, навіть незважаючи на ціну.

10.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250