Догляд за склом автомобіля

При підвищенні якості скла, вдосконаленні технології його виготовлення покращуються його оптичні властивості. Проте яке б не було досконале скло, прозорість, а значить, і видимість залежать насамперед від його стану. Саме високоякісне скло можна погубити, не знаючи, як з ним поводитись.

Давно відомо, що чим складніше і дорожче предмет, тим більшої уваги він вимагає. Лобове скло автомобілів складно по конструкції і абсолютно не захищене від впливу навколишнього середовища. Бруд, залишки мастил, жирів, смол, частки силіконових і воскових продуктів, комах, різні пари і гази все це потрапляє на поверхню скла і залишає там сліди. Вони доставляють водієві немало клопоту і особливо видні вночі при русі автомобіля. Щоб відмити скло від різноманітних джерел забруднень, миючі засоби повинні володіти воістину універсальними властивостями. Вони повинні повністю відмивати скло, не порушуючи блиску і оптичних властивостей, і не повинні взаємодіяти з металом, лакофарбовими матеріалами і гумою. Тим з автоаматорів, хто розуміє толк у високоякісному склі, настійно радимо завжди мати в автомобілі «Автоочищувач скла».

 Напевно багатьом автолюбителям знайома ситуація, коли після віяла брудних бризок, що потрапили на вітрове скло з-під коліс вантащівки, марно натискаєш на важіль омивача, сподіваючись цівкою чистої води змити бруд і відновити нормальну видимість. Потрапити в таке невигідне становище можна, якщо ви вчасно не наповнили бачок  омивача чистою водою або змішаною з відповідними шампунями. Рідина для омивача не бензин. Це на стрілку покажчика палива поглядаєш кожну хвилину, в суху і в ясну погоду, та й то частенько опиняєшся з порожнім баком в декількох кілометрах від найближчої заправки. Ну а про воду ми найчастіше забуваємо, а коли згадуємо, то сподіваємося на суху погоду.

 Можливо, спеціально для таких водіїв в Німеччині була розроблена система збору дощової води з подальшим її використанням для склоомивача. Пристрій містить принаймні один петлеподібний водоуловлюваючий елемент, який закріплений у ринві або в місці відведення води з автомобільного кузова, а також трубопровід, що з'єднує пристрій з бачком склоомивача. Німецькі винахідники пропонують встановлювати жолобки для збору дощової води в передні стійки кузова легкового автомобіля. Проте це підвищує коефіцієнт аеродинамічного опору на великій швидкості, плюс сильний шум. Тому слід закривати жолобки для збору води з вітрового скла перфорованими щитками, які усунуть виниклі недоліки.

 Передбачено і те, що навіть найбільш чиста дощова вода потрапить в бачок тільки тоді, коли змиє з вашої машини весь пил і бруд, а потім перенесе все на скло. Досить зовсім трохи сторонніх домішок, щоб воно втратило значну частину прозорості. Щоб цього не сталося, в кузові встановлена конструктивна деталь, до якої в середній частині кріпляться бачок і фільтруючий елемент. Бачок має з'єднувальну ділянку для кріплення до деталі і може переміщатися, щоб було зручно звільняти фільтр для його заміни.

 У зимовий час, коли вода в бачку замерзає, слід використовувати спеціальні рідини, забезпечені присадками, які не дозволяють їм замерзнути. Але якщо ви опинилися взимку в маленькому містечку з нерозвиненою мережею автокіосков, залишається одне зайти в найближчий магазин і, купивши там пару пляшок горілки, залити їх в бачок. Бувалі автоаматори запевняють, що це відмінний засіб для миття вікон, ні за що не замерзне.

11.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250