У Києві буде побудований перший тунель

У наступному році в Києві збираються почати будувати перший підземний автомобільний тунель.

Його прокладуть від нового Дарницького мосту (міст Кирпи) до перетину Залізничного шосе та вулиці Кіквідзе.

Його можуть побудувати за два роки. З його відкриттям можна буде буквально за півгодини домчати від аеропорту «Бориспіль» до вулиці Кіквідзе і по ній, а потім по Лесі Українки - до самого центру: до Бессарабки і Хрещатику. Також новий тунель полегшить життя жителям Русанівки, Березняків, Харківського масиву - їм стає набагато легше добиратися в центр столиці. Розвантажиться Наддніпрянське шосе в районі моста Патона, де зараз постійні пробки, а також сам міст Патона - ті водії, хто зараз їде по ньому в бік центру, зможуть вибрати новий Дарницький міст і безпосередньо виїхати через тунель на Кіквідзе, потім - на бульвар Лесі Українки .

Підземна споруда буде складатися з двох паралельних тунелів - в кожному машини будуть рухатися в одному напрямку, і в кожному буде по дві смуги. Між тунелями зроблять технічні сполучні переходи на випадок аварії та пожежі: люди по них зможуть перейти в сусідній тунель.

За словами директора інституту «Київдормістпроект» Володимира Воробйова, один погонний кілометр тунелю обійдеться в мільярд гривень. Перший тунель запланований довжиною 1,5 км. Але бюджет не витратить ані копійки, обіцяє влада, - на все підуть гроші інвесторів. Однак у народі тут же пригадали ідею брати за проїзд по тунелях гроші. «Цього не буде. Платні дороги в Європі навіть за 30 років не окупаються", - вважає Воробйов. Натомість інвесторам можуть запропонувати ділянку землі під будівництво їх представництва, наприклад.

Міська влада вже веде переговори відразу з декількома інвесторами - з Європи, Китаю, Індії та Японії. Всього в Генеральному плані столиці заплановані шість підземних тунелів, два з них пройдуть під Дніпром.

11.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250