Що робити, якщо машина провалилася під землю

Ризик провалитися під землю прямо посеред дороги не такий малий, як здається, враховуючи, як часто в нашій країні проривають каналізаційні труби.

Ви прийшли до машини і побачили, що вона під землею? Що робити в такому екстреному випадку? Як отримати компенсацію за ремонт розбитої машини?

Давайте розберемо ці випадки докладніше.

 Найскладніше деколи стає збір доказів, якщо упущений момент їх фіксації по гарячих слідах. Перш за все, необхідно зібрати докази на місці події.

При розгляді такої справи в суді будуть встановлюватися такі факти:
факт заподіяння шкоди (може бути підтверджений фотографіями, показаннями свідків, довідками компетентних органів (ДАІ, МНС), публікаціями в ЗМІ)

 особа, що заподіяла шкоду (необхідно встановити організацію, відповідальну за утримання ділянки дороги, на якій сталася пригода - в цьому вам допоможе адвокат)

винність особи у заподіянні шкоди (у випадках, встановлених законом, може наступати відповідальність за відсутності провини - наприклад, при здійсненні будівельної (в т.ч. дорожньо-будівельної) діяльності, тому що дана діяльність пов'язана з підвищеною небезпекою для невизначеного кола осіб)

причинно-наслідковий зв'язок між протиправним діянням (бездіяльністю) заподіювача і наслідками (може бути підтверджена фотографіями, показаннями свідків, висновками експертизи, довідками компетентних органів)

розмір заподіяної шкоди (може бути підтверджено квитанціями про оплату замовлення-нарядів на ремонт автомобіля або звітом про оцінку вартості відновлювального ремонту у випадку, якщо ремонт економічно доцільний).

Таким чином, у разі настання подібного інциденту з вами або вашими близькими, послідовність дій повинна бути така:

1. Знімаєте на мобільний телефон (фото або відео) загальний план події (яму, ваш автомобіль в ямі - має бути видно гос.номер), далі знімаєте найближчий до місця провалу орієнтир (назва вулиці і номер будинку)

2. Повідомляєте про те, що трапилося в компетентні органи - розумним було б повідомити одночасно в МНС та ДАІ. Пізніше отримуєте в міліції документи, що підтверджують факт даної події (наприклад, постанову про порушення кримінальної справи та про визнання потерпілим)

3. Викликаєте кран-маніпулятор і витягуєте автомобіль з ями, потім доставляєте його своїм ходом або на евакуаторі в автосервіс

4. Робіть оцінку заподіяної шкоди, в тому числі, прихованих ушкоджень, на автосервісі за участю автослюсаря і незалежного оцінювача

5. Звертаєтеся за допомогою до адвоката для пошуку організації, відповідальної за заподіяння вашому майну шкоди, і для грамотного оформлення позовної заяви до суду

11.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250