У Дніпропетровську з'являться маршрутки люкс за 5 гривень

Після тендера серед перевізників Дніпропетровська, який пройде в липні, на дорогах міста з'явиться новий вид транспорту - елітне маршрутне таксі. Про це заявив голова комісії з питань транспорту міськради Олександр Бєляєв.

У салоні мікроавтобуса з м'якими сидіннями, кондиціонером і багажником пасажири будуть їздити лише сидячи, але за комфорт доведеться платити в два рази більше, ніж за проїзд у звичайній маршрутці, - 5 грн. Дуже зручно, і разом з тим економніше буде цієї маршруткою добиратися, наприклад, на вокзал, адже таксі обійдеться дорожче», - розповів Олександр Бєляєв та додав, що маршруки люкс спочатку курсуватимуть за найбільш затребуваними маршрутами: «вокзал - аеропорт», а потім їх планують пустити і за іншими маршрутами міста.

За словами Бєляєва, комісія міськради з транспорту вже приготувала новий проект маршрутної мережі обласного центру, згідно з яким, окрім маршруток люкс, можуть з'явитися і нові тролейбусні маршрути. А головною умовою участі перевізників у тендері стане їх офіційна згода встановити в кожній маршрутці GPS-навігатор, за допомогою якого можна буде контролювати графік і маршрут пересування мікроавтобуса. «GPS-навігатори - це свого роду електронний паспорт. Будь-який співробітник ДАІ зможе за допомогою ноутбука визначити, легальний або нелегальний перевізник вийшов на маршрут. Також ми будемо бачити, з якою періодичністю їздить транспорт і зупиняється на спеціально відведених зупинках», - пояснив голова комісії і додав, що зупинки громадського транспорту найближчим часом будуть приведені в порядок.

Цікаво, що в плани нового проекту маршрутної мережі міста входить і встановлення відеокамер у салонах тролейбусів і трамваїв. За допомогою відеоспостереження влада хоче вбити одразу двох зайців - відстежити реальний пасажиропотік, а заодно і простежити за трамвайними і тролейбусними вандалами.

«Один комплект необхідного обладнання коштує близько трьох тисяч грн. Це не такі вже й великі гроші, які можна витратити з метою подальшої економії та безпеки пасажирів. Наприклад, красти у транспорті буде вже неможливо, так як злодія зафіксує камера, і сигнал, за яким будуть стежити охоронні фірми, буде миттєво передаватися на диспетчерський пульт», - говорить Олександр Беляєв і зітхає, що до кінця цього року, швидше за все, відеокамер у тролейбусах нам не бачити, тому що перед введенням в експлуатацію такого відеоспостереження потрібно зробити опитування серед городян на предмет їхньої згоди і отримати додаткові гроші з бюджету.

12.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250