Кабмін просять удосконалити порядок реєстрації автомобілів

Президент Асоціації українських банків (АУБ) Олександр Сугоняко звернувся до Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з проханням врегулювати неузгодженості в чинному законодавстві, які перешкоджають повноцінній роботі банків. Про це повідомили в прес-службі АУБ.

Зокрема, в листі АУБ до Прем'єр-міністра повідомляється, що Держдепартамент ДАІ, посилаючись на застарілі Правила торгівлі у розстрочку від 01 липня 1998 р. і постанову Кабміну від 11 листопада 2009 р., відмовляється вносити позначку "застава" і "розстрочка" у реєстраційні документи на транспортні засоби, які придбані за рахунок кредитних коштів банків. При цьому, обгрунтовуючи такі дії листом від 06 квітня 2011р., Заступник начальника ДАІ МВС України полковник міліції Демяненко О. М. посилається на Правила торгівлі у розстрочку, які вже втратили чинність відповідно до Постанови Кабміну № 383 від 30.03.2011г.

В АУБ відзначають, що подібними діями майбутніх власників автотранспорту, придбаного за кредитні кошти, примушують до дачі хабарів. При цьому, за запис (відмітку в технічному паспорті) ціна питання для клієнта складає від 300 грн. до $ 50.

АУБ запропонувала Кабміну внести до Порядку державної реєстрації автомобілів уточнення, зокрема щодо внесення до свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів відмітки про заставу транспортного засобу на підставі договору застави (аналогічний порядок передбачений для лізингодавців).

Крім цього АУБ подала на розгляд Кабміну ще ряд ініціатив щодо удосконалення діючих законодавчих актів. Зокрема АУБ запропонувала доповнити Інструкцію про проведення виконавчих дій нормою про право державного виконавця виносити постанову про зняття транспортного засобу з обліку у зв'язку з його продажем і передбачити джерело для оплати такого зняття транспортного засобу з обліку. Також АУБ запропонувала встановити порядок державної реєстрації автомобільного транспорту, придбаного на публічних торгах (аукціоні) і зняття його з реєстрації на підставі акта (копії акта) про проведений аукціон.

Крім того АУБ подала пропозиції щодо усунення невідповідності підзаконних актів Мін'юсту законами України "Про іпотеку" та "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень" в частині відповідності способам забезпечення, встановленого цими законами, які передбачають право переходу закладеного майна кредиторові у власність у позасудовому порядку в разі настання певних умов.

Також АУБ запропонувала врегулювати порядок вивезення (перетину кордону) автомобілів, які знаходяться в заставі, передбачити для органів ДАІ порядок проставлення у свідоцтвах про реєстрацію транспортного засобу або в тимчасових реєстраційних талонів позначки - "Кредит (назва банку). Відчуження заборонено", скасувати заборону на відчуження транспортного засобу, що перебуває в заставі, при наявності письмової згоди на це з боку банку і відчужувача.

12.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250