Імпортерів шин зобов'яжуть самостійно утилізувати продукцію

Міністерство екології та природних ресурсів ініціює вирішення проблеми використаних автомобільних шин в Україні. З цією метою відомство розробило проект постанови Кабінету Міністрів "Про додаткові заходи щодо вдосконалення системи збору, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини", повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.

Як зазначив міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський, метою проекту є впровадження механізму поводження з відпрацьованими шинами, заснованого на відповідальності їх виробників і імпортерів.

Так, буде встановлено, що виробники або імпортери шин зобов'язані самостійно або за договором з іншою компанією забезпечити приймання та утилізацію використаних шин і пакувальних матеріалів відповідно до встановлених в акті мінімальних норм утилізації. Також в постанові прописані тарифи на послуги із збирання, заготівлі та утилізації відпрацьованих шин.

За експертними оцінками тільки за останні п'ять років ринок автомобільних шин у країні становить 4-6 млн. штук на рік. У результаті цього щорічно утворюється понад 180 тис. тонн відпрацьованих шин. Протягом 2008 і 2009 років щорічний обсяг переробки такого виду відходів сягав лише близько 14 тис. тонн, тобто - менше 10%.

12.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250