Беремо машину напрокат за кордоном

За тиждень-другий можна об'їздити на прокатної машині половину Європи чи будь-яке узбережжі США. Якщо ви їдете великою компанією, то в цьому випадку поїздка обійдеться дешевше, ніж поїздом автобусом.

НАСАМПЕРЕД - В ІНТЕРНЕТ

Для того щоб порівняти ціни на прокат в більшості контор, досить провести кілька годин в Інтернеті. Перший варіант, коли ви самостійно порівнюєте ціни на сайтах компаній, може зайняти кілька годин. Другий варіант - довіритися посереднику. Деякі сайти надають відвідувачам наступну послугу: ви забиваєте місце і час отримання, а також повернення машини, і система знаходить для вас найдешевші варіанти. Найприємніше в такому сервісі - що він формує остаточну ціну оренди, враховуючи всілякі страховки і податки, такі як, наприклад, аеропортовий збір.

Єдиним мінусом подібних послуг є 100-відсоткова передоплата бронювання. Тобто в тому випадку, якщо у вас скасується поїздка, повернути гроші ви не зможете. Також система не гарантує, що ви отримаєте саме ту машину, яку замовили. Однак якщо в компанії немає машини замовленого вами класу, то вам нададуть машину класом вище.

ЩО ПОЧІМ?

Вартість оренди машини в Європі і США сильно відрізняється в залежності від її класу і міста, в якому ви її берете. Наприклад, ціни в Нью-Йорку ледь не в півтора рази вище, ніж у Маямі. Це потрібно враховувати при плануванні подорожі, особливо якщо ви здаєте машину не в тому ж місці, де берете.

 Простий приклад. Якщо прилетіти з Києва до Нью-Йорка і взяти машину в аеропорту Кеннеді, а здати її через два тижні в Майамі, то повнорозмірний седан обійдеться вам в 1015 доларів. Якщо ж почати подорож з Майамі і здати машину в Нью-Йорку перед вильотом додому, то ви заплатите 785 доларів. Тобто економія складе близько 230 доларів. Погодьтеся, чимало.

До речі, якщо ви берете і здаєте машину в одному і тому ж місці, то це обходиться ще дешевше. За два тижні в Майамі за той же повнорозмірний седан ви заплатите всього 440 доларів. Тобто майже вдвічі нижче.

 У Європі ціни дещо вищі. На відміну від США, де всі авто йдуть за замовчуванням з автоматичною коробкою передач, в ЄС вас змусять за неї доплатити. У середньому десь на півдні Європи прокат невеликого автомобіля (Opel Corsa) з АКПП, кондиціонером і нормальною страховкою на тиждень полегшить гаманець мандрівника мінімум на 400-500 євро. Більш дешевий варіант - з ручною КПП - можна знайти за 300-350 євро. При нинішньому курсі європейської валюти до долара, природно, значно дешевше орендувати машини в США.

Краще всього брати і здавати автомобілі в аеропорту - в цьому випадку ціни виявляються трохи нижче, ніж у містах. До того ж ви економите на дорозі до міста і з нього, а вона найчастіше затягує на 10-15 доларів в один бік з кожного мандрівника. Якщо ж прокатний пункт знаходиться в аеропорту, то вас до нього від терміналу доставить безкоштовний шатл-бас і він же після здачі авто відвезе вас назад.

ЗА ЩО ДОВЕДЕТЬСЯ ДОПЛАТИТИ

 У більшості компаній з вас візьмуть додаткові гроші, якщо ви захочете взяти напрокат навігатор. При цьому плата за нього становить від 7-8 доларів в день. Виходить, що за 2 тижні прокатна компанія його повністю окуповує. Тому простіше купити цей пристрій в Україні і взяти з собою. Ще 7-10 доларів з вас візьмуть за дитяче крісло, якщо ви подорожуєте з дитиною.

У деяких фірмах існує обов'язкова умова повернення автомобіля з порожнім баком. Тобто відразу ж оплачуєте повний бак бензину за ціною, яку встановлює прокатна фірма, - вона найчастіше трохи вище тієї ціни, яку ви побачите на місцевих АЗС.

Вік теж може стати причиною доплати. Так, для водіїв, чий вік менше 25 років, ціна найчастіше виростає на 25 доларів на день. Як правило, чоловік або дружина можуть водити машину без доплати, зате кожний наступний водій, який буде вписано в документи, буде коштувати мінімум 10 доларів на день.

 У прокатній фірмі можна орендувати спеціальний пристрій, який стане автоматично списувати гроші з вашої платіжної картки при проїзді платних магістралей. Коштує він близько 5 доларів на добу. Якщо вам шкода цієї суми, тоді можете скрізь платити готівкою. Щоправда, в тій же Флориді оплачувати дороги потрібно за допомогою спеціального пристрою, інформація з якого списується при перетині пунктів контролю автоматично.

Після отримання машини перед вами постане ще одна проблема - паркування. Припаркуватися безкоштовно, як це можна зробити в більшості українських міст, складно. Ніч на платному паркінгу може обійтися в 20-30 доларів. Тому при бронюванні готелів шукайте пункт «безкоштовна парковка».

ОБЗАВЕДІТЬСЯ КРЕДИТКОЮ

Незважаючи на те що українська ДАІ лякала водіїв тим, що старі права не будуть визнаватися за кордоном, взяти по ним машину, як і раніше не проблема. Навіть старі ламіновані водійські посвідчення не викликають претензій.

 Більше питань виникає з пластиковими картами. При передоплаті машини можна скористатися будь-якою картою, але при цьому при оформленні оренди автомобіля водій повинен буде пред'явити саме кредитну, а не дебетну карту, видану на його ім'я.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

Національне водійське посвідчення з ім'ям і прізвищем латиницею.
Кредитна картка (бажано рівня не нижче, ніж Visa або MasterCard).
Закордонний паспорт.

13.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250