Головний автовокзал Донецька переїхав на нове місце

Путиловський автовокзал у Донецьку, нарешті, остаточно переїхав на нове місце - на Червоноармійське шосе, 1.

Це рівно 8 кілометрів углиб околиць від старих платформ по вулиці Злітною. Забавно, але приміські автобуси з північно-східних напрямків тепер будуть прибувати на автовокзал «Західний» (так вирішили назвати станцію). Сюди ж продовжили три міських маршрути: № 6-а з залізничного вокзалу, № 83 від Мотелю та № 73-а з Широкого. Щоб було поменше плутанини, назва нової кінцевої зупинки на деяких пазіках написали крупно по всьому бічному склу - наклейки з червоними літерами в половину людського зросту.

Проте багато пасажирів все-таки загубилися, що зрозуміло - дату переїзду станції переносили кілька разів. У результаті реформа звалилася «без оголошення війни» - на офіційному сайті «Донміськпастранс» новина з'явилася тільки вчора вранці, коли автобуси вже виїхали на маршрут. 

Втім, навіть ті пасажири, що дісталися на «Західний» без пригод, поки що змушені терпіти масу незручностей. Так, туалет представлений на новому вокзалі тільки синіми «біо-кабінками» руки помити ніде.

Мабуть, до осені доведеться чекати і дахів над платформами - поки що повністю готові тільки скелети з куточків, а от перекриття будівельники намітили лише місцями. Урн для сміття теж поки не вистачає - при нас розвантажували вантажівку старих, які, мабуть, зняли з Путилівського і тільки будуть встановлювати. Поки що недопалки з черг кидають прямо на новеньку тротуарну плитку, а курять пасажири багато - черги довгі.

Усередині. Лавочки, розклад і кавові автомати, але квиткові каси винесли на вулицю.

І остання крапля - підвищення проїзду по передмістю з сьогоднішнього дня. Тобто зайві кілометри, на які пасажирів «затягують» вглиб від центру, їм ще й доведеться оплачувати з власної кишені.

За словами Євгена Писанка, заступник начальника обласного управління транспорту, офіційно тариф на проїзд за кілометр зросте на 20%: з 18 коп. до 22 коп. (Без станційного збору та інших нарахувань). Тобто проїзд до Єнакієве буде коштувати 16 грн. (було 13 грн.), а на Горлівку - 12 грн. (було 10 грн.).

18.05.2011

рекламный баннер 300 на 250