Вартість проїзду в маршрутках дозволили підвищити до 4,5 гривень

Приватники нарікають, що ціна на паливо зростає з кожним днем і не залишає їм іншого вибору, як підняти вартість проїзду або ж просто піти з ринку, оскільки працювати собі в збиток ніхто не хоче. За їхніми розрахунками, вартість солярки становить практично 40 відсотків ціни проїзду.

В уряді, як повідомив голова Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Віталій Рева, погодилися з доводами маршрутників про те, що вартість проїзду в міському транспорті не може залишатися на колишньому рівні.

«Ми обгрунтували владі ціну на рівні 9-10 гривень. Але ніхто не піде на таке підвищення, враховуючи складну економічну ситуацію і доходи людей. Тому ми прийшли до висновку, що підвищувати будемо лише наполовину від потрібної суми - до 4-4,5 гривні. Однак поки ще йдуть переговори на рівні міст. Але те, що проїзд подорожчає, навіть сумнівів не може бути», - сказав він.

Ціни на проїзд піднімуться вже цього року. Але щоб одразу відчутно не вдарити по кишені пасажирів, приватники вирішили піднімати тарифи поступово - на 50 копійок за раз. При цьому, як каже Віталій Рева, при вартості проїзду в 4-4,5 гривні грошей їм буде вистачати тільки на паливо, ремонт автомобілів і зарплати співробітникам. Говорити про якесь оновлення транспорту не доводиться.

У прес-службі Міністерства інфраструктури сказали, що розмова яка йшла була не по міських маршруткам, а по обласних. За внутрішні міські маршрутки вони не відповідають - це до міськадміністрації.

У мерії вважають, що на сьогоднішній день не бачать ніяких підстав для підняття тарифів.

Ми спробували підрахувати, наскільки обгрунтовані твердження перевізників про те, що вони їздять собі в збиток. За їх підрахунками, вартість палива - це 40 відсотків в ціні проїзду. У лютому цього року, коли тільки йшли розмови про підвищення ціни на проїзд на 50 копійок, літр ДП продавали по 8,14 грн. Зараз, через 3 місяці, ціна підскочила майже на 15 відсотків - до 9,55 грн. за літр. Тобто якщо вже брати за основу прив'язку до ціни на паливо, проїзд не повинен бути вище 2,65 гривні.

Також підрахувал чистий дохід водія маршрутки за день - це 2366 гривень

Виходить, що сьогодні власник автобуса заробляє до 2400 грн. на день. А це, погодьтеся, вже чимало. Після підвищення ціни проїзду з 2,5 до 4,5 грн. прибуток збільшиться мінімум на 3200 грн.. І це тільки з однієї машини.

19.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250