В Одеській області на хабарі погорів начальник ДАІ

СБУ затримала головного даішника одного з районів Одещини за підозрою в корупції. У прес-службі відомства говорять, що правоохоронця взяли у власному кабінеті при отриманні хабара в 2,4 тис. грн.

«Це був всього лише черговий щомісячний платіж, - кажуть у прес-службі СБУ. - Він налагодив цілу злочинну схему. Змушував вантажоперевізників платити «данину» за вільне здійснення перевезень. У разі непокори загрожував постійними перевірками транспорту на техвідповідність вимогам правил дорожнього руху». Вимагача взяли під арешт, проти нього порушено кримінальну справу за ст. 368 ч. 2 КК, що загрожує позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Джерела в облДАІ розповіли нам, що подібний випадок - не рідкість. «Для даішників області «робота» з вантажними машинами - один із стабільних джерел доходу, - зізнався  співрозмовник. - Є два варіанти. Перший - коли підприємство зареєстроване в даному районі і голова відділу вимагає хабар за техогляд авто і спокійне пересування вантажу по району. Другий - коли всі пости гальмують одну і ту ж фуру».

При цьому, говорить правоохоронець, постові можуть причепитися до всього, починаючи від ваги авто (найчастіше даішники стоять на обласних трасах з вагами) - мовляв, на цій дорозі можна рухатися тільки з вантажем до 5 т, а вантажівка важить 5,5 т. Також можуть перевіряти ліцензію на перевезення і накладні на товар.

19.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250