Президентський законопроект про скасування техогляду рекомендують доопрацювати

31.05.2011 - Нова тема:
Законопроект про скасування техогляду прийняли в першому читанні

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує народним депутатам прийняти в першому читанні з подальшим доопрацюванням президентський законопроект про скасування техогляду N8397 від 15 квітня 2011 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень" . Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 20 травня, на засіданні комітету ВР.

Зокрема, законопроектом передбачається внесення змін в ряд у Законів України, а саме: скасовується обов'язковий технічний огляд для легкових автомобілів, які не використовуються в комерційних цілях; спрощується порядок проходження обов'язкового технічного контролю для інших транспортних засобів; Державтоінспекція МВС України усувається від проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів і ці повноваження передаються суб'єктам господарювання.

Крім того, скасовуються вимоги про обов'язкову наявність у водія дорожнього (маршрутного) листа та нотаріально завіреної довіреності на управління транспортним засобом.

У комітеті зазначають, що пропоновані зміни є вкрай важливими і необхідними. Разом з тим, даний проект закону містить ряд положень, що вимагають певного доопрацювання при підготовці його до розгляду в другому читанні.

Разом з тим, головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради України вважає, що законопроект потребує доопрацювання.

Як зазначив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, в разі якщо Верховна Рада підтримає рішення комітету, техогляд буде відмінено.

"Однак, прошу звернути увагу, що головне експертно-правове управління Верховної Ради рекомендувало не приймати законопроект за основу, а спочатку його доопрацювати істотно вихолостивши (залишити техогляд, талони техогляду, шляхові листи і т.п.). Таким чином, склалася парадоксальна ситуація , комітет ВР не прислухався до головного управління ВР, чого раніше майже не було в історії ВР і що в черговий раз підкреслює протистояння різних сил, зацікавлених залишити обов'язковий техогляд у нинішньому стані", - пояснив О. Назаренко.

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович вніс до Верховної Ради законопроект, який передбачає скасування технічного огляду для легкових автомобілів. Перед цим Президент України заявив, що його доручення про спрощення технічного огляду транспортних засобів, скасування дорожніх листів і доручень перетворили на "грандіозну авантюру".

За підрахунками ВААІД, у разі скасування держтехогляду, вартість обов'язкового технічного контролю (без залучення ДАІ) складе, в залежності від автомобіля, від 80 до 200 грн.

20.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250