У Україну почалися поставки азербайджанської нафти

ВАТ "Укртранснафта" почала прокачування нафти марки "Azeri Light" нафтопроводу "Одеса-Броди" в проектному аверсному напрямку для західноукраїнських НПЗ.

Як повідомляє прес-служба міністра енергетики та вугільної промисловості, днями до Одеси прибув танкер з 80 тис. тонн азербайджанської нафти, призначеної для переробки. Протягом травня 2011 року на ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" в Івано-Франківській області та ВАТ "НПК-Галичина" у Львівській області буде поставлено 60 тис. тонн і 20 тис. тонн нафти відповідно.

"Постачання легкої нафти дозволить збільшити завантаження українським нафтотранспортних потужностей, зокрема, нафтопроводу "Одеса-Броди" і забезпечити безперебійну роботу НПЗ України", - підкреслюється в повідомленні.

У Міненергоуголь також нагадали, що під час візиту у квітні 2011 року Президента України Віктора Януковича до Азербайджану були досягнуті домовленості про постачання на територію Україні азербайджанської нафти.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко зазначив, що постачання азербайджанської нафти буде сприяти зміцненню енергетичної безпеки держави і забезпечить завантаження вітчизняних нафтопроводів.

"Ми активно реалізуємо політику, спрямовану на виконання затвердженої урядом програми диверсифікації джерел постачання нафти в Україну на період до 2015 року і використовуємо вітчизняні транзитні потужності. Все це сприяє зміцненню енергобезпеки країни і наповнення бюджету від використання її транзитних можливостей, в даному випадку нафтопроводу "Одеса -Броди". Це ще раз підтверджує значний потенціал України в реалізації Євро-Азійського транспортного коридору", - сказав він.

23.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250