По Києву будуть їздити автобуси в два поверхи

Екскурсоводи вже щосили готуються до Євро-2012. Зовсім скоро на дорогах Києва можна буде побачити звичний атрибут європейського міста - двоповерхові екскурсійні автобуси з відкритим верхом. Втім, вони є і зараз, але на маршруті працює всього 2 автобуса, тому їх майже не видно. Та й не дотримувався головний принцип таких екскурсій: турист виходить на будь-якій зупинці, фотографується, гуляє, а потім у будь-який момент може з того ж квитка продовжити шлях далі.

У київському випадку автобус без зупинок просто їздив по місту. Але, як розповіла директор компанії, яка займається такими екскурсіями, Євгенія Степанова, скоро вони закуплять до десяти автобусів. А буквально днями вже з'явилися зупинки, де можна виходити, а потім по тому ж квитку сідати в автобус. Їх 17: «Лаврська» (вона ж кінцева), «Парк Слави», «Маріїнський палац», «Палац спорту», «Володимирський собор», «Хрещатик», «Майдан», «Опера», «Адміністрація президента», «Сагайдачного», «Батьківщина-мати»...

Крім того, у нових автобусах Степанова обіцяє вирішити питання з аудіогіда. «Кожному туристу будемо видавати навушники. Мову він вибере сам - їх у програмі буде 18, і, проїжджаючи біля якоїсь пам'ятки, буде сам включати розповідь про неї. Зараз про це розповідає живий гід і перекладає англійською», - каже Степанова.

У порівнянні з європейськими цінами поїздка по Києву коштує зовсім небагато - 150 грн. (13 євро, у той час як у Європі - 20-30 євро). Гід Вікторія каже, що туристів найбільше приваблює Майдан: «Відразу починають питати: це тут «помаранчева революція» була? А ще цікавляться, чи не можна якось потрапити до Чорнобиля».

За її словами, в центрі автобус постійно стоїть у пробках, а тому довелося продумати спеціальні оповідання для таких вимушених зупинок. «Біля Олександрівської лікарні кажу, що тут колись були дуелі, а на Басейній - що поряд жила Голда Мейр, колишня прем'єр-міністр Ізраїлю», - каже Вікторія.

23.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250