Даішники-байкери будуть ловити порушників на Suzuki з тризубцем

Харківські інспектори ДАІ пересядуть з машин на маневрені мотоцикли. Востаннє співробітники Державтоінспекції патрулювали на двоколісному транспорті ще при СРСР, і ось вже з понеділка вони вийдуть на дороги верхи на байках.

Практика патрулювання на мотоциклах відновилася в деяких містах незалежної України ще пару років тому, але це були виключно південні курортні регіони. До Харкова новий транспорт приїхав тільки взимку 2011 року (Міністерство поповнило автопарк Харківської обласної ДАІ тринадцятий японськими Suzuki, приблизна вартість одного - 6000-7000 доларів). Оскільки мотоцикли призначенi для роботи в теплий час року, випускатимуть на дороги міста і області їх вирішили в кінці весни, та й то лише в суху погоду - для безпеці. Крім патрулювання, ДАІ на мотоциклах буде, як і зазвичай, стояти в «засідках» і штрафувати порушників правил дорожнього руху.

Новенькі невеликі двоколісні залізні коні синього кольору, з гербом України на передньому крилі і написом "ДПС" обладнані спеціальною світловою та звуковою сигналізацією, а на шоломах прикріплені мікрофони, за допомогою яких можна відтворювати гучний зв'язок і спілкуватися по рації. «Я, як співробітник Державтоінспекції з великим стажем застав ті часи, коли були радянські мотоцикли, але 75% особового складу цих часів навіть не пам'ятають. Переваг перед автомобілями - купа. Ми можемо оперативно під'їхати в будь-яке необхідне місце. Наприклад, відбувається ДТП або зламалося транспортний засіб, блокується рух транспорту. Доїхати на автомобілі нереально. А так співробітник зможе під'їхати, подивитися ситуацію, на місці прийняти рішення, щоб налагодити рух автомобілів», - пояснює командир взводу супроводження УДАІ в Харківській області Руслан Кадацький.

Людей, яким довірять двоколісних коней, вибирають з тих співробітників, у яких вже є досвід їзди на мотоциклах. «Звичайно, проходить відбір, щоб людина була на «ти» з мотоциклом. Адже для того, щоб їхати по нашому населеному пункту, повинен бути хороший досвід водіння», - говорить Кадацький. Зустріти інспектора на мотоциклі вже з понеділка можна буде на центральних вулицях міста, у паркових зонах, а також на дорогах державного значення області. «Я б хотів працювати на такій техніці, але це вже як начальство вирішить. Це просто необхідна річ для центра Харкова, в пробках лише мотоцикли і врятують», - поділився з нами інспектор ДАІ Олег.

27.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250