Техогляд можуть не скасувати, інакше за кордон не пустять

B наступний вівторок, 31 травня, Рада має, нарешті, розглянути законопроект президента, який пропонує змінити порядок проходження техогляду (ТО) автомобілів: скасувати їх для приватників і спростити для комерційних авто, а також скасувати довіреність на право управління чужим автомобілем (досить наявності техпаспорта ) і обов'язкові шляхові листи і документи на вантаж, що перевозиться комерційним транспортом.

На думку гендиректора Всеукраїнської асоціації імпортерів і дилерів Олега Назаренка, який брав участь у підготовці законопроекту, депутати повинні прийняти його в першому читанні, оскільки документ схвалений профільним комітетом ВР практично без зауважень. Але голова комітету Віктор Швець (БЮТ) розповів що питання при обговоренні все ж таки будуть. Так, депутати вважають, що повністю скасовувати ТО для приватних авто не можна, інакше 3,5 мільйона таких машин будуть становити потенційну небезпеку на дорогах. Хоча вивести ТО з-під контролю МВС необхідно. «У Європі ТО є практично у всіх країнах, але цим займається не місцева ДАІ, а спеціалізовані техстанції. Є ТО і в Росії. Тому якщо скасувати його у нас, українські автомобілі не зможуть законно в'їхати на територію цих держав, виходить, що все одно доведеться проходити ТО», - розповів Швець.

Найбільш оптимальною Швець вважає таку схему: контроль за проходженням ТО покласти на страхкомпанії, які займаються страхуванням «автоцивілки» (вона є обов'язковою). Ні ТО - немає і поліса, а значить їздити не можна, інакше штраф до 850 грн. «Також страхкомпанії можуть вписати у поліс осіб, яким власник довіряє право керування - зараз така графа в ньому є. Це автоматично підтвердить, що людина керує чужим авто законно», - вважає Швець. На його думку, закон можуть в цілому прийняти вже на літній сесії до 8 липня. «Я був в Донецькій, Чернігівській та інших областях, говорив з народом, люди вважають, що закон про техогляд треба приймати. Депутати більшості теж за. Звичайно, на літній сесії затвердимо закон», - впевнений нардеп-регіонал депутат Михайло Чечетов.

27.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250