Аварія під Дніпропетровськом. Очевидець: «Дітки кричали, просовували закривавлені ручки в щілини»

У Дніпропетровську напередодні свята останнього шкільного дзвоника сталося серйозне НП. У минулу середу учні початкових класів СШ № 11, повертаючись додому з планової екскурсії, потрапили в страшну аварію. Автобус, який віз третьеклашек і четвероклашек, на трасі в двадцяти кілометрах від Дніпра (район селища Братське) вилетів у кювет і ліг на дах.

Водії-очевидці, зупинивши свої авто, ще до приїзду ДАІ і рятувальників почали діставати переляканих дітлахів з буса. «Я побачив перевернутий автобус, а з нього - дитячий крик. Вони страшенно кричали, просовували закривавлені ручки в щілини. Я навіть не знав, кого першим витягати, вони так просили мене допомогти - дуже перелякані були. Підбігли й інші люди, ми стали витягати дітей і відразу ж відправляти їх з кювету наверх до траси, адже автобус міг загорітися», - розповідає очевидець аварії Олександр Сопіга і додає, що дітки кричали: «Зателефонуйте мамі!», дорослі що прийшли на допомогу давали врятованим свої мобільні телефони, щоб ті могли почути батьків. Попутні машини тут же забирали малюків і везли до лікарні.

В автобусі, окрім водія, було 39 школярів, шестеро вчителів і медсестра. На щастя, всі залишилися живі. 17 дітей доставили до Дніпропетровської дитячої обллікарні на Космічній. «Вони були більше налякані, ніж травмовані. У більшості з них удари. Зараз у нас залишилося чотири постраждалих дитини: дівчинка з опіками (мабуть, від тертя, автобус не горів.) та черепно-мозковою травмою, хлопчик з черепно-мозковою травмою і ще два хлопчики з ударами грудної клітини. Решта дітей відправлені по домівках на амбулаторне лікування», - розповів директор лікарні Олександр Хитрик.

За фактом аварії Солонянська прокуратура (на її території сталося ДТП) порушила кримінальну справу. Слідство зараз вивчає обставини НП. У ДАІ кажуть, що аварія сталася через розрив правого переднього колеса. «Водій був досвідчений, автобус отримав всі дозволи на даний маршрут. Техстан автобуса був задовільний, тому що автобус в цей день пройшов техогляд і діагностичний контроль - автобус був справний», - повідомив заступник начальника облДАІ Юрій Шляхтін.

А педагоги що супроводжували школярів згадують, що раптово вони почули гучний хлопок і навіть не встигли зрозуміти, що сталося - опритомніли вже в перевернутому автобусі. Жінки стверджують, що автобус наїхав на якийсь залізний предмет, який і проколов колесо.

У школі до сих пір не можуть відійти від пережитого шоку і вважають, що тільки диво дозволило дітворі вціліти. «У нас була організована екскурсія для учнів 3-4 класів. За бажанням батьків ми везли цих дітей на Хортицю. На такій екскурсії вже побували учні та інших класів. На цьому автобусі діти їхали вперше, але вчителі говорять, що водій їхав дуже акуратно: не поспішаючи, а коли йшов дощ, зупинявся і перечікував, а після їхав», - розповіла завуч СШ № 11 Ольга Воронько і висловила надію на те, що всі школярі які потрапили в аварію обов'язково прийдуть сьогодні на свято останнього дзвоника.

27.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250