Зберігання бензину

При тривалому зберіганні бензину його якість знижується. Зазвичай на одну-дві одиниці зменшується октанове число і зростає кількість смол за рахунок окислення вуглеводнів, які входять до складу бензину. Смоли, що містяться в бензині, утворюють в'язкі, липкі з'єднання коричневого кольору, які осідають на всіх деталях, дотичних з бензином або його парами (на стрижнях впускних клапанів, деталях карбюратора, внутрішніх стінках паливного бака й т. п.), що порушує взаємодію деталей і систем двигуна.

 На процеси окислення бензину впливає низка факторів. Мідь і її сплави сильно прискорюють окислення, тому бензин в баку автомобіля, де є латунні забірна трубка і фільтруюча сітка, окислюється швидше, ніж в залізній каністрі. Сприяє окисленню і вільний доступ повітря в ємність з бензином. У теплу пору року процеси окислення протікають значно інтенсивніше, ніж взимку.

 При тривалому зберіганні етилованого бензину в нещільно закритій ємності втрачається легколеткий бромистий етил речовина, що входить до складу етилової рідини і «виносить» оксиди свинцю з камери згоряння. Через деякий час бромистого етилу може залишитися в бензині так мало, що він не зможе «зв'язувати і виносити» весь свинець. При використанні такого бензину може сильно зрости нагароутворення в двигуні.

Таким чином, бензин найкраще зберігається в щільно закритій тарі і в прохолодному місці. Для цієї мети придатні каністри та подібні до них ємності.

 У середній кліматичній зоні бензин може зберігатися в щільно закритих каністрах без істотної втрати якості до 12 місяців, а в баку автомобіля не більше 6 місяців. Для північних районів терміни збільшуються в 1,5 рази, а для південних скорочуються вдвічі.

 Якість бензину, яка знизилася в результаті тривалого зберігання, можна поліпшити, змішавши бензин з подвійним, потрійним або великою кількістю свіжого бензину такого ж гатунку. Отримана суміш по якості близька до свіжого бензину.

27.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250