"Кіотські гроші" підуть на "Тойоти" для МВС

У МВС оголосили про досягнення попередньої домовленості з японською урядовою організацією NEDO про реалізацію проекту по заміні автопарку відомства за рахунок "кіотських коштів", отриманих від продажу Японії частини госквоти на викиди парникових газів.

За словами заступника глави МВС Дмитра Ворони, в рамках схеми "зелених" інвестицій буде замінено 2 000 патрульних машин марок ВАЗ та УАЗ на нові автомобілі Toyota Prius з бензиново-електричним двигуном Hybrid Synergy Drive.

Парк легкових автомобілів МВС становить 12,7 тис. машин, з яких 30% мають потребу "негайної заміни".

"Це автомобілі, введені в експлуатацію 20 років тому з витратою палива 12-17 л/100 км. Щорічно кожен такий автомобіль викидає в атмосферу 27,5 т діоксиду вуглецю", - наголошується в повідомленні МВС.

За розрахунками відомства, заміна старих машин скоротить щорічне споживання бензину на 16 тис. т, а витрати на придбання палива знизяться на 162,7 тис. грн. "Автомобілі-гібриди, крім бензинового бака, мають вбудований енергогенератор, який заряджається в процесі їзди, після чого двигун перестає споживати бензин і переходить на електроенергію. Заміна 2 тис. машин дозволить скоротити емісію парникових газів на 54,5 тис. т на рік" , - сказало джерело в МВС, близьке до переговорів.

Сума "кіотських" коштів, яку планується витратити на закупівлю нових автомобілів, не розголошується. За даними "Toyota Україна", ціна моделі Prius в залежності від комплектації варіюється в межах 24,7-30,3 тис. євро. "Вартість проекту прораховується. За попередніми даними, вона складе не менше 4-5 млн євро", - повідомив співрозмовник. У NEDO підтримають проект за умови утилізації застарілих автомобілів.

Експерти відзначають, що угода про заміну застарілого автопарку не суперечить Кіотському протоколу.

30.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250