Колесніков: «Через 5 років маршрутки повинні зникнути»

В Україні в найближчі роки зникнуть «як клас» маршрутки, а залізниці стануть більш швидкими та екологічними. Такі ідеї озвучив на Міжнародному транспортному форумі в Лейпцігу віце-прем'єр-міністр - міністр інфраструктури України Борис Колесніков (у форумі брало участь 52 міністри транспорту з різних країн світу).

«У нашій країні 22 тисячі км залізних доріг, але електрифіковані з них поки що лише 10,5 тисяч - заявив Борис Колесников. - За чотири роки ми модернізуємо ще 4,5 тисячі км. Тим самим ми подбаємо про екологію, вартість перевезень зменшиться на 30%, і на 40% збільшиться швидкість».

Під час його зустрічі з колегами з Франції також говорили про розширення географії авіаперевезень - можливо, скоро українці зможуть літати в більшу кількість французьких міст (зараз рейси є лише в Париж). Крім цього, Колесников розповів, що «Рено» і «ЛАЗ» починають спільне виробництво мікроавтобусів, пілотним проектом буде виготовлення машин швидкої допомоги для Євро-2012. Презентація цих машин планується на 6 червня в Донецьку на матчі Україна - Франція або через два дні у Львові.

Німеччина презентувала на форумі електромобілі. Найбільш яскрава модель - «Порше». Спортивна машина заводилася зі звуком, що нагадує роботу іграшкової машинки. Але швидкість у неї аж ніяк не дитяча - 200 км на годину.

«Припаркувалися» до форуму і автобуси-гібриди. У них встановлені одночасно і двигуни внутрішнього згоряння, і електромотори. Чи з'являться вони в Україні?

«Треба подивитися на ціну ... Але, зауважу, що Україна володіє потужностями для виробництва машин з двома двигунами, - міркує Колесніков. - Я думаю, що через 4-5 років маршрутки в Україні зникнуть. Їх замінять на більш місткі автобуси. Подивіться на Європу - маршруток там немає. А в Києві по проспектах як «чорна сотня» мчать! Водії маршруток наражають на небезпеку і свої життя, і пасажирів. Бізнесмени мають розуміти, що місткі автобуси вигідніше. І при покупці великих автобусів українського виробництва держава готова буде компенсувати кредитну ставку».

30.05.2011

рекламный баннер 300 на 250