У Дніпропетровську зібрали знищений 60 років тому радянський кабріолет

Дніпропетровські умільці відтворили унікальний радянський кабріолет «ЗІМ-Фаетон».

У 1950 році з конвеєра зійшло всього два екземпляри цієї машини. Вона була повною копією поширених у СРСР ГАЗ-12 ЗІМ, тільки без даху, і призначалася для другого ешелону влади - керівників обкомів та крайкомів партії. Але вийти в світ «Фаетону» так і не довелося - комісія, що приймала кабріолет, вирішила, що кузов у нього слабкий, та й негоже кататися на такій розкоші у часи післявоєнної розрухи. Незабаром обидва екземпляри були просто знищені на заводі ім. Молотова, де раніше і з'явилися на світ. І тільки через 60 років завдяки дніпропетровцям люди змогли знову побачити машину, аналогів якої немає в світі.

Реставратори взяли за основу машину ГАЗ -12 ЗІМ що належить донецькому клубу «Авто Ретро Донбас», зрізали дах і допрацювали за кресленнями. На відтворення пішло 3,5 роки. А нещодавно «Фаетон» здійснив свою першу далеку поїздку - дніпропетровські механіки їздили на ньому в Нижній Новгород на 80-річний ювілей «Горьковського автозаводу» (колишній завод ім. Молотова). Там їх відзначили за автентичне відтворення новгородського дітища, якому так і не судилося розсікати радянськими вулицями. «Туди і назад ми проїхали в загальній складності 3600 км. На кожному посту ДАІ нас зупиняли, щоб подивитися на машину. На автозаправки ми заїжджали в супроводі мінімум п'яти машин. Водії не збиралися заправлятися, вони просто хотіли сфотографуватися поруч з нашим авто», - розповів автореставратор Петро Могильників. Щоправда, про швидку їзду на ретроавто його творцям довелося забути.

«Для міста він чудово підходить, а ось на трасі, якщо вичавлювати 100 км/год, то тебе з салону просто видуває. Відсутність даху - єдиний обмежувач швидкості», - поділився враженнями водій «Фаетона» Володимир Могильників. До речі, вимоги до водія для старовинного кабріолета дуже жорсткі. «Це авто створювалося для пасажира, а ось водієві не дуже зручно. Потрібно бути не вище 1,60 м, щоб нормально сидіти, адже відстань від керма до крісла дуже маленька. Зате в салоні можуть з комфортом розміститися п'ять чоловік. А машина розрахована на сімох», - розповів Володимир

Салон красеня кабріолета оброблений натуральною шкірою і ясеном. Зараз «Фаетон» готують до відправки в клуб «Авто Ретро Донбасу». До речі, господарі не планують продавати автошедевр, хоча їм вже пропонували за унікальну машину $ 200 тис.

31.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250