Набирає чинності Закон про попередній документальний контроль на митниці

Митний кодекс доповнений визначенням попереднього документального контролю. Відповідні зміни закріплені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю у пунктах пропуску через митний кордон України", який вступає в силу сьогодні, 31 травня/

Відповідно до тексту документа, "попередній документальний контроль - це контрольні заходи, які полягають у перевірці документів та відомостей, необхідних для здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарного, фітосанітарного, екологічного контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей і здійснюються митними органами в пунктах пропуску через державний кордон України щодо окремих товарів, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) ".

Встановлено, що державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний контроль окремих товарів та контроль за переміщенням культурних цінностей, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту), здійснюються митними органами у формі попереднього документального контролю.

Крім того, ряд спеціальних законів доповнено положенням про попередній документальний контроль на митниці ("Про карантин рослин", "Про безпечність та якість харчових продуктів", "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" та інші).

За словами аналітиків, метою прийняття даного Закону є реалізація міжнародних вимог щодо застосування до переміщень вантажів простого і прискореного режиму контролю в пунктах пропуску через держкордон.

Також документ направлений на стандартизацію та спрощення процедур перетину кордонів, в тому числі, з урахуванням норм міжнародного права і практики організації спільного контролю митними органами України та сусідніх держав.

31.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250