В Україні з'явився перший серійний електромобіль

У Києві презентували електромобілі - машини без двигуна внутрішнього згоряння. Вже з серпня вони з'являться в Україні у вільному продажу.

 В Україні будуть представлені дві моделі електромобілів: двомісна BIO evA-2 з автоматичною коробкою передач і чотиримісна BIO evA-5 з механікою. За час зарядки BIO evA споживають до 8 квт-год, що за вартістю становить 3-8 грн.

 Довжина двомісної моделі становить три метри. Проте в модельній лінійці evA-2 є і модифікація з другим рядом дитячих сидінь. При цьому в експлуатації електромобіль практично не відрізняється від малолітражного.

 Друга модель BIO evA-5 трохи крупніше (довжина 3,6 м) і вміщує 4-5 пасажирів. Двигун у неї більш потужний (трифазний постійного струму 7,5 кВт - пікова потужність 26 кВт), а вага батарей 270 кг. Загальна вага evA-5 також більше - 1190 кг, але при цьому динамічні характеристики дещо кращі. Максимальна швидкість - 80 км/год, а пробіг без підзарядки по рівній поверхні - 120 км. BIO evA-5 оснащена ручною коробкою передач.

 Вартість меншої моделі - двомісної з автоматичною коробкою передач - від 10 тисяч євро, п'ятимісцевої з механікою - від 13 тисяч. Максимальна швидкість обох машин - до 80 кілометрів на годину.

Запас ходу електрокарів - 120 кілометрів з однієї зарядки. За умови включених фар, кондиціонера і музики - до 90 км. Заряджається автомобіль 6-8 годин від звичайної розетки. Термін експлуатації акумулятора - 3-5 років, вартість - до 600 євро.

В Україні вже є СТО, готові обслуговувати електромобілі, а також страхові компанії, готові продавати поліси для них. Крім того, на покупку такої машини в Україні вже можна взяти кредит.

 Нагадаємо, що в України вже були представлені електромобілі, проте вони не надходили в серійну продаж. Приміром, вінничанин прибрав зі своєї Таврії бензиновий двигун і встановив електромотор, а також 30 акумуляторних батарей. Крім того, ЗАЗ в минулому році представляв дослідний фургон Lanos-Електро.

Як повідомлялося раніше, згідно з прогнозами, електромобілі до 2020 року займуть близько 10% всього світового авторинку.

31.05.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250