Мер Одеси «домовлявся» з ДАІ і впевнений - ПДР порушують всі

Як зізналися політики, найбільш часто вони перевищують швидкість, мовляв, «спізнюються на захід», а також порушують ПДР, не звикнувши до нової розмітки. А гальмують їх найчастіше на трасі Одеса-Київ, причому, запевняють чиновники, «тільки для перевірки документів».

Для губернатора Едуарда Матвійчука водіння - відпочинок. «Можу проїхати без зупинки 1000 км, - запевняє він. - Раніше після роботи сідав за кермо і катався, щоб розвіятися. Щоправда, за рік в Одесі машину майже не водив. Часу немає, та й дороги не ті». Матвійчук стверджує: і він, і його водії їздять виключно за правилами. «Як тільки почав водити, потрапив у ДТП (яке, губернатор не захотів говорити). З тих пір на дорозі дуже уважний і намагаюся не лихачити, - згадує Едуард Леонідович. - Хоча порушити правила можу ... Несвідомо. Коли багато часу в дорозі, без цього майже неможливо». На питання про те, чи «світить» він «кірочкою» перед ДАІ, Матвійчук відповів ухильно, але щиро: «Всі ми люди ...».

А ось віце-губернатор Олександр Малин стверджує, що правил дорожнього руху не порушує і посвідченням не хизується. «Я за кермо сідаю тільки по вихідним. Весь інший час - з водієм, - зізнається чиновник. - А коли їжджу сам, то ледве плентаюся по дорозі, бо водійської практики в останні роки майже немає». До слова, Малин не вірить в існування списку одеського ДАІ з номерами машин віпів, які не можна зупиняти. «Я від душі посміявся, коли побачив їв це в пресі. Ще й як зупиняють! І документи перевіряють, і техпаспорт, і страховку, - сміється заступник губернатора. - Хоча, безумовно, мою машину знають і без потреби не гальмують».

Заступник голови облради Олексій Гончаренко стверджує, що іноді порушує правила. Автоматично. «У місті постійно змінюється розмітка. Ще вчора їхав правильно, а сьогодні - вже повернув не там і порушив», - нарікає політик. За 10 років водіння Гончаренко двічі був винуватцем ДТП. Обидва, за запевненням чиновника, обійшлися без серйозних наслідків. А ось заступник мера Микола Рубля по молодості лихачів. «Частіше за все швидкість перевищував. І навіть штрафи платив, а «кірочкою» ніколи не користувався, - запевняє він. - Зараз їжджу тільки за правилами».

Але саму чесну відповідь ми отримали від мера Олексія Костусєва, який - більше 30 років за кермом. «Якщо мені хтось скаже, що завжди їздив за правилами, ніколи в житті не повірю, - зізнається градоначальник. - Бувало, що і з ДАІ «домовлявся», а ставши держслужбовцям, і посвідчення показував, щоб не оштрафували». Зараз Олексій Олексійович їздить виключно з водієм, який, нагадаємо, возив мера на роботу по зустрічній, об'їжджаючи пробки. Але після серйозної розмови, запевняє Костусєв, правил дорожнього руху вже не порушує.

До речі, як запевнили нас у прес-службі облДАІ, мери і губернатори Одеси (екс-й нинішні) дійсно ведуть себе на дорогах старанно. «За останні два роки в місті та області не складено жодного адмінпротоколу на авто, за кермом якого знаходився б губернатор чи мер Одеси», - говорить глава прес-служби облДАІ Лілія Чорна.

01.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250