Губернатор Харківщини та його заступники купили велосипеди

Обласні чиновники готові проміняти комфортні авто на ... велосипеди. Особистим прикладом вони будуть привчати харків'ян до здорового способу життя та економії бензину.

Першими на велосипедах стали працювати в Харкові міліціонери: 25 велопатрулів охороняють парки. «Ще у вересні минулого року гуманітарна рада на чолі з президентом Януковичем схвалила ідею обладнання спеціальних велодоріжок на міських магістралях. Зараз у місті реконструюють проспект Гагаріна, де з'явиться перша доріжка для велосипедистів. А щоб втілити ідею в життя, попросимо службовців обладміністрації пересісти на велосипеди», - розповів перший заступник начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту Геннадій Хохлов, який і сам плавно переходить на велосипед (зрідка їздить на роботу).

Змушувати крутити педалі чиновників не будуть - все за бажанням, а для зручності перед Білим домом на площі обладнають велопарковки, щоб кожен співробітник - від клерка до губернатора - міг припаркувати двоколісного коня. Щоправда, видавати велосипеди в ОДА не планують, в бюджеті така стаття витрат не передбачена, тому купувати велосипеди чиновникам доведеться за свій рахунок. Велосипедами вже обзавелися губернатор Михайло Добкін і його заступники Юрій Сапронов та Євген Савін, але крутящими педалі їх ще не бачили. Днями віце-губернатор Савін зізнався, що купив собі велосипед і навіть шолом, вранці тренується, згадуючи колишні навички.

Інші підлеглі губернатора готові крутити педалі, але зізнаються, що на авто добиратися швидше і комфортніше, ніж лавірувати між машин. «Я першим буду добиратися на роботу на велосипеді, як тільки в місті з'являться велодоріжки, оскільки їздити по дорогах разом з авто небезпечно. Поки ж я регулярно проїжджаю по 10 км на велотренажері», - пообіцяв заступник губернатора з питань ЖКГ Валентин Дулуб. Пересісти з машини на двоколісний віце-губернатору з питань АПК Віталію Алексейчуку заважає будиночок у селі.

«Я живу в 30 км від Харкова, тому добиратися на роботу мені простіше і швидше на машині. Якби жив у місті - їздив би на велосипеді. Але тут виникає інша трудність: по роботі я постійно їжджу в область, це що ж виходить, що по районах мені теж доведеться їздити на велосипеді? Та й підлеглим доведеться гнатися за мною на велосипедах», - говорить Алексейчук. Не проти підтримати колег з області та їздити на роботу з вітерцем і співробітники мерії, але за умови, що велосипед видадуть на робочому місці. «Зараз хороший велосипед коштує мінімум 4000 грн., а моя зарплата не дозволяє так тратитися. Але я б з задоволенням їздив на роботу на велосипеді, ніж штовхатися в годину пік в метро», - говорить головний спеціаліст ГУ фізкультури і спорту Павло Думенко.

За 5 місяців - всього 4 вело-ДТП

Відсутність велодоріжок не заважає харків'янам безпечно їздити по місту пліч-о-пліч з автомобілістами. «З початку року всього четверо велосипедистів потрапили в ДТП, це значить, що в більшості випадків вони знають і дотримуються правил руху. А ось чи зникнуть в Харкові пробки, якщо чиновники пересядуть на велосипеди, сказати складно, адже з ситуаціями, коли на дорогу виїжджають сотні велосипедистів, ми стикалися лише під час змагань, але дорогу в цей час доводиться перекривати», - повідомив начальник відділу профілактики міськДАІ Олег Никоненко.

02.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250