Українські водії стали купувати менш якісний бензин

Частка високооктанових бензинів у загальному обсязі продажів палива на ринку відстає від показників 2010 року, повідомили в Державному комітеті статистики.

Протягом перших чотирьох місяців 2011 питома вага бензинів з октановим числом А-94-98 була стабільно нижчя за показники аналогічного періоду 2010 року.

На думку учасників ринку, ця тенденція пов'язана як з внутрішніми, так і зовнішніми чинниками.

"Ціна зростала, а попит з початку року незмінно падав - це було пов'язано з підвищенням акцизу з 1 січня, а також позитивною динамікою світових цін на нафту, - говорить В'ячеслав Стешенко, директор однієї зі столичних мереж АЗС. - Обсяги реалізації падають, але не так істотно, як у випадку з низькооктанових паливом і газом".

Втім, імпортери, які не займаються реалізацією палива кінцевому споживачеві, більш відверті у своїх оцінках.

"З урахуванням зростання цін на світовому ринку, попит на паливо високого класу падає в першу чергу, так як ціни на нього ростуть під тиском світової кон'юнктури, - говорить Олег Майстренко, голова представництва компанії "Орлен Летува" в Україні.

У більш вигідній ситуації опинилися ті мережі АЗС, які мали в своєму асортименті брендований бензин, попит на який хоч і падав, але, за словами учасників ринку, не так сильно.

Причому ступінь стійкості попиту на брендовані бензини багато в чому залежить від зусиль компанії по просуванню і зміцненню бренду на ринку.

Крім того, споживачі таких палив менш чутливо ставляться до зростання вартості бензину, тому що їх рівень трохи вище, що дозволяє говорити операторам ринку про нееластичність попиту на якісне паливо.

За словами операторів ринку, зимове скорочення попиту змінилося зворотною тенденцією у другому кварталі.

Але навіть показники більш позитивного квітня показують, що питома вага високооктанових бензинів трохи нижче від показників попереднього року.

02.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250