Водії маршруток вимагають підвищення проїзду до 4 гривень

Не встигли дніпропетровчани оговтатися від підвищення вартості проїзду в маршрутних таксі до 2,50 грн. (з 5 березня), як перевізники знову «порадували» городян новою ціною квитка - 3 грн.

«Вчора в маршрутці № 88 побачив оголошення: з 11.06 проїзд подорожчає до 3 грн. Ще не звик до 2,50, а тут - нове подорожчання. До того ж не розумію, чому за їзду на «дніпропетровських атракціонах» люди повинні платити з кожним місяцем все більше і більше, адже якість перевезень не покращується, скоріше навпаки - стає все гірше. Вигідніше пересісти на велосипед», - обурюється городянин Сергій Ємцов і додає, що його знайомі бачили подібні оголошення на 115-м і 116-му маршрутах.

Чутки про підвищення тарифу з 11 червня на підприємстві, яке обслуговує 88-й маршрут, нам підтвердили, а в профспілці облорганізації автомобілістів та дорожників повідомили, що незабаром проїзд буде коштувати і зовсім 3,5-4 грн. «Вартість проїзду повинна були підвищина ще 5 березня не до 2,50 грн., а до 3,5-4 грн. Але тоді перевізники з міськрадою погодилися зробити це підвищення поетапним. І ось вже третій місяць перевізники їздять собі в збиток з кожного пасажира в середньому на 1,50 коп. Офіційна зарплата водія 940-1200 грн. От і виходить, що вони або беруть собі в кишеню, або звільняються з роботи. На підприємствах - постійна плинність кадрів. Багато перевізників збираються йти з цього бізнесу», - розповів голова облогранізаціі профспілок автомобілістів та дорожників Андрій Берчук і додав, що якби міськрада повністю виплачувла належну компенсацію за перевезення пільговиків, то підвищення вдалося б уникнути.

«На сьогоднішній день влада виплачує тільки 70% компенсації. На деяких підприємствах борг становить 50-100 тис. грн. Ми вимагаємо або виплачувати ці гроші, або прибрати пільгові перевезення», - говорить Берчук.

У міськраді зміну вартості проїзду поки не коментують, але, нагадаємо, в березні начальник міськуправління транспорту Валентин Мовчан попереджав, що не за горами наступний етап підвищення.

До речі, перевізники скептично поставилися до ідеї чиновників пустити по місту маршрутки класу люкс, в яких можна буде їздити з комфортом, але платити в два рази більше. «Це збитковий проект, ніхто з перевізників не хоче за нього братися», - говорить Андрій Берчук.

03.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250