Даішників вчать, як вести себе з конфліктними водіями

ДАІ випустила посібник для своїх співробітників, в якій написано, як розмовляти з провокаторами і коли можна застосовувати силу.

Наприклад, відповідати на провокаційні запитання пропонується такими фразами: «Поставлене вами питання не відноситься до суті допущеного вами правопорушення» і «Дане питання не належить до моєї компетенції».

Документ нагадує інспекторам, що немає причин забороняти водіям фотографувати і знімати їх на відео при виконанні. У цьому випадку даїшник зобов'язаний не помічати камеру і говорити виключно про причину зупинки. Єдине, він може попередити: якщо зйомка буде створювати перешкоди в роботі, її необхідно зупинити.

Нагадаємо, нещодавно в Кременчуці побили водія нібито за те, що той знімав даішників, які стояли на службовій машині з порушенням правил.

Співробітникам ДАІ теж рекомендується знімати на камеру: якщо, приміром, водій при складанні протоколу не передає в руки документи і йде на конфлікт. Ще б пак, адже в такому випадку даішникам дозволяється застосовувати «заходи фізичного впливу» і спецзасоби (гумові палиці, сльозоточивий газ, наручники), так як випадок підпадає під 185 статтю Адмінкодексу про непокору вимогам міліції. Відповідно до неї, водія можуть навіть заарештувати.

Покроково прописані і затяжні конфлікти. Наприклад, коли водій-порушник закрився в авто. Під спостереженням двох свідків, відеокамер і після попередження про наслідки дозволяється застосувати силу. Потім блокується автомобіль (ззаду і спереду) іншими машинами або блокаторами, складають протокол і викликаються оперативники.

За словами співробітника проекту Дорожній патруль Антона Лисенка, багато рекомендацій з точки зору букви закону - спірні. Приміром, за непередачу документів даїшнику водієві може загрожувати лише штраф від 425 до 850 гривень (ст. 126 Адмінкодексу), але ніяк не арешт. Щодо запису дій інспектора на відео, то запис з салону не може перешкодити співробітнику ДАІ. «Якщо ж знімаєте на вулиці, то є ймовірність опинитися на шляху його руху. У такому випадку інспектор може розцінити дії як перешкоду роботі. Краще відійти на кілька кроків і оголосити, що не хочете заважати виконанню службових обов'язків», - пояснює Лисенок.

У ДАІ не змогли прокоментувати новий документ. Рядові інспектори ставляться до нього по-різному: «Тепер водії спеціально будуть над нами знущатися, щоб вивести із себе», - каже даішник з Донецька. «А я думаю, що це знизить конфліктність на дорогах», - вважає інспектор з Києва.

Нагадаємо, згідно з новим наказом МВС, даїшники на дорогах державного значення зобов'язані включати мигалки. Стояти інспектори можуть тільки в місцях концентрації ДТП. Однак, як з'ясувалося, далеко не всі співробітники ДАІ справно виконують ці розпорядження.

03.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250