Маршрутка дає господареві 16 тисяч, а водій отримує 250 гривень на день

Раніше на кількох маршрутах з'явилися оголошення про те, що з 11 червня гряде другий етап підвищення тарифу (5 березня вартість проїзду підвищили до 2,5 грн., тепер приплюсували ще 50 копійок).

Чутки про нову вартість квитка підтвердили і в міськраді. «До нас масово зверталися перевізники з проханням підвищити тариф, у зв'язку з тим, що знову подорожчало паливо, багато витрат іде на запчастини та інші витрати. Минулого тижня виконком міськради прийняв рішення з 11 червня встановити граничний тариф - 3 грн. Це необхідні заходи, тому що на багатьох маршрутах, наприклад на № 35, уже тривалий час вартість проїзду не підвищували», - розповів начальник транспортного департаменту міськради Валентин Мовчан.

У той же час, в обласній організації профспілок автомобілістів і дорожників вважають, що на наступне підвищення вартості проїзду також вплинула і офіційна зарплата водія, яка на сьогоднішній день складає 940-1200 грн.

Як розповів на умовах анонімності водій мікроавтобуса, який працює на одному з популярних маршрутів міста, підвищення проїзду з 2 грн. до 2,50 грн. ніяк не відбилося на його зарплаті, а ось денний план, який визначає господар машини, зріс одразу на 100 грн. «Раніше господареві ми віддавали по 450 грн., а зараз - 550. Моя зарплата з моменту підвищення проїзду не піднялася ні на копійку. Крім цих грошей, я ще щодня віддаю зі своєї кишені близько 350 грн. за паливо, але ж ціна на нього зросла з 6,30 грн., до 9,80 грн. Ось і виходить, що в день заробляю 1100-1150 грн., а мінус всі витрати, - і моя зарплата становить 200-250 грн.», - каже водій. За його словами, після нещодавнього підвищення вартості проїзду люди масово пересіли на тролейбуси, що також ударило по заробітку.

Офіційно водій працює з 7.00 до 21.00, але щоб відпрацювати план і при цьому заробити собі на хліб насущний, доводиться сідати за кермо в 6.30 і їздити до останнього пасажира. «За зміну у мене виходить 10-11 рейсів. Причому, прибуткові - тільки в години пік: вранці, коли люди їдуть на роботу, і ввечері - з роботи. Решту часу «воджу повітря». Працюю за графіком - два через два дні з напарником. На місяць у мене виходить по 15 змін, а заробіток - від 3 до 4 тис. грн. Що стосується ремонту машин, то це робить господар за свій рахунок. А запчастини, які купує в Німеччині, зараз сильно подорожчали ", - каже водій.

Крім офіційних витрат, є і форс-мажорні обставини - наприклад, штрафи ДАІ. «За один штраф доводиться віддавати від 170 до 450 грн., А зупиняють нас практично щодня - за те, що в невстановленому місці пасажирів підбираємо або порушуємо правила дорожнього руху», - каже водій. Тим не менш, дохід у 4000 грн. на місяць - не жарт для Дніпропетровська, де середня зарплата - 2000-2500 грн., а якщо порахувати дохід господаря, то одна машина приносить йому близько 16 500 тис. на місяць. Як правило, на одному маршруті у підприємця - по 20-25 машин, а це вже 330 тис. гривень за місяць!

У квітні кияни зіткнулися з аналогічною проблемою - питання про підвищення вартості проїзду стояло гостро. По столиці проповзли чутки, що проїзд у маршрутках до кінця року подорожчає до 4-4,5 грн. Тим не менш, київська влада підтримали городян і вирішили «заморозити» тарифи на проїзд.

«Ми готові виділяти додаткові кошти, дотувати наші комунальні підприємства для того, щоб не допустити підвищення цін на проїзд у міському транспорті. Це стосується, звичайно ж, тих маршрутних таксі та рухомого складу, що знаходиться у комунальній власності міста», - заявив глава КМДА Олександр Попов. За його словами, рішення «заморозити» ціни на проїзд у комунальному транспорті далося місту непросто, але столична влада усвідомлює, що в умовах існуючої інфляції необхідно підтримати киян, не допустивши зростання цін на транспортні послуги.

Також Попов запевнив, що влітку ціна на паливо стабілізується, тому проблема зніметься сама. Крім того, столиця збирається закупити партію великих автобусів, які повинні замінити маршрутки на більшості центральних магістралей (такі плани є у Дніпропетровська). Залишається «замороженим» і проїзд у приватних маршрутках. «Якщо перевізники безпідставно будуть підвищувати ціни на проїзд, то Антимонопольний комітет може позбавити їх права на перевезення», - зазначив голова транспортної комісії Київради Дмитро Олійник.

06.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250