Секрети ринку б/у авто

Спеціаліст, який відповів на запитання, з ряду причин не побажав афішувати інформацію про себе.

У яких випадках продають, і які старі автомобілі найбільш часто продають і купують?

Продають автомобілі в різних випадках. Одна з найпоширеніших причин - закінчився термін гарантії: власник хоче продати авто для того, щоб придбати нове. Таких автомобілів досить багато, і вони звичайно в досить хорошому технічному стані.

Часто власники хочуть позбутися від авто, що працювали в режимі таксі, які побували в ДТП (що цілком закономірно). У такому випадку стан автомобіля залишає бажати кращого.

Максимальним попитом користуються автомобілі середнього і гольф-класу вартістю $ 5-15 тис. Моделі, які найбільш часто продають і купують - це всі види ВАЗів, Lanos-и, Aveo. Великим попитом користуються Volkswagen Golf, Toyota Corolla, Skoda Octavia.

Найбільш затребувані марки на ринку б/у авто - Volkswagen, Skoda, Kia, Seat. При чому ці автомобілі воліють купувати в максимальній комплектації, і як можна більш «свіжого» року випуску.

Які старі автомобілі найбільш рідко продають і купують?

Рідше інших продають німецькі авто - Mercedes-Benz, Audi. Це викликано якістю і надійністю автомобілів. Власникам, навіть після 3 років пробігу, немає сенсу їх продавати - вони практично не ламаються.

Автомобілі з дизельним двигуном можна знайти на ринку тільки за завищеною ціною.

Найменшим попитом користуються і довго шукають свого покупця раритетні авто, «непрактичні» автомобілі (2-місні купе, різні спорт-кари, кабріолети), автомобілі з великою витратою палива. Рідко купують вживані Rover, Lancia, Alfa Romeo.

Як проводиться оцінка автомобіля?

Для оцінки автомобілів використовують зведені таблиці. Найважливішим параметром, що визначає вартість авто, є рік його випуску. Потім враховується пробіг, технічний стан, комплектація.

Важливу роль відіграє виробник автомобіля. Наприклад, автомобіль Honda зберігає свої характеристики і після 100 тис. км пробігу (про Mercedes-Benz і Audi ми вже говорили). У той же час Chery рідко «виходжує» 60-70 тис. км. Це також враховується при оцінці авто.

Як багато «битих», «підфарбованих» автомобілів на ринку?

За моїми спостереженнями, на вторинному ринку - близько 70% «битих» авто. При цьому 90% (принаймні, в Києві) піддавалися фарбування. Небитий і нефарбований б/у автомобіль можна знайти в районах України з мінімальною інтенсивністю руху, з сільської місцевості.

Як підготувати автомобіль до успішного продажу?

Для успішного продажу власникові обов'язково слід провести якісну хімчистку автомобіля. Деякі автомийки навіть пропонують таку послугу - "передпродажна підготовка", яка обійдеться в 1500-2000 грн. На цьому не варто економити - така процедура значно поліпшить зовнішній вигляд автомобіля, і окупиться при продажі.

А ось робити настроювання і дрібний ремонт - особливого сенсу немає. Це зробить новий власник авто у відповідності зі своїм смаком.

Якщо у вас на кузові є подряпини - перед продажем їх краще не зафарбовувати. Зазвичай фарбування - це ознака «битого" автомобіля. Тому покупець буде з насторогою ставитися до можливого «битку», і спробує знизити ціну.

Чи змінюються ціни на модель, якщо в продаж виходить наступне покоління цієї моделі?

Все залежить від популярності моделі. Якщо модель користувалася популярністю, вихід нового покоління може знизити ціну на авто попереднього покоління від 15 до 40%. Це пов'язано з тим, що шанувальники моделі будуть намагатися купити автомобіль нового покоління. Наприклад, вихід нового покоління Ford Focus серйозно відіб'ється на вартості попереднього.

А ось вихід в продаж не надто популярних моделей на цінах не відбивається.

Які види шахрайства трапляються при перекуповування авто?

Основні форми шахрайства пов'язані з продажем авто за дорученням. Розглядаючи варіант покупки авто за дорученням, покупець повинен бути дуже уважним - найімовірніше, автомобіль з ряду причин («перебиті» номери, проблемні документи, авто у розшуку) не можуть зняти з реєстрації. Відповідно, такий автомобіль ніколи не вдасться і зареєструвати.

На жаль, комп'ютерна діагностика автомобіля навіть на якісному і дорогому СТО найчастіше неефективна - існують методи «обдурити» комп'ютер. Крім того, нечисті на руку продавці можуть «накачати» двигун автомобіля присадками, які дозволять йому працювати «як новому» протягом всього огляду автомобіля клієнтом, і декількох годин після цього.

Пораду можна дати наступну: вибирайте старий автомобіль разом зі «своїм» фахівцем, який зможе об'єктивно оцінити стан авто, проїхати на ньому, звернути увагу на деталі, на які не подивляться на СТО.

Крім того, постарайтеся з'ясувати історію автомобіля - загляньте в МРЕВ, спробуйте прочитати «фіскальну пам'ять» борткомпьютера.

06.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250