В Україні пропонують заборонити куріння в автомобілях з дітьми. Законопроект № 8635

Депутати Верховної Ради, члени фракції блоку Наша Україна-Народна самооборона Лілія Григорович, Володимир Карпук та Зиновій Шкутяк пропонують парламенту заборонити куріння в автомобілях, якщо в них перебувають особи молодше 16 років, а також куріння водіям транспортних засобів.

Про це йдеться в проекті закону № 8635, зареєстрованому в Раді 6 червня.

Згідно з чинним законодавством куріння заборонене в громадському транспорті, а також у ліфтах, таксофонах, установах охорони здоров'я, навчальних та освітньо-виховних установах, на дитячих і спортивних майданчиках, в під'їздах житлових будинків, підземних переходах.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 13 закону Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення відповідним положенням.

При цьому пропонується також доповнити статтю 16 закону Про дорожній рух положенням про те, що водій зобов'язаний не допускати паління тютюнових виробів під час керування транспортом.

Проект закону передбачає запровадження покарання за куріння в автомобілях з дітьми до 16 років у вигляді попередження або штрафу від 5 до 20 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (85-340 гривень).

Також законопроектом пропонується заборонити виробництво, імпорт і торгівлю тютюном орального споживання.

При цьому пропонується визначити, що тютюном орального споживання є всі продукти такого споживання, крім продуктів, які курять або жують, створені повністю або частково з тютюну у вигляді пилу, маленьких частинок (їх комбінації), особливо в дозованих або пористих конвертах.

Крім цього, пропонується ввести обов'язкове інформування на упаковках тютюнових виробів про зміст монооксиду вуглецю в диму сигарети.

Як повідомлялося, в червні 2010 року депутати Ради Юрій Кармазін (фракція блоку Наша Україна-Народна самооборона) та Тетяна Бахтеєва (фракція Партії регіонів) запропонували парламенту ввести заборону на куріння тютюну неповнолітніми особами.

Даний законопроект № 6595 ще не розглядався парламентом.

07.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250