Головний проспект Харкова через Євро-2012 перетворився на екстрім-трасу

Реконструкція проспекту Гагаріна вступила в нову стадію. На головній магістралі майбутнього чемпіонату Європи з футболу (саме по цій дорозі з аеропорту на стадіон «Металіст» будуть їхати тисячі футбольних уболівальників, інспектори УЄФА і команди, що прибули на Євро-2012) почали укладати новий асфальт. У зв'язку з цим шляховики залишили у бік Одеської тільки одну смугу руху - у результаті проспект Гагаріна залишився без тролейбусів. Архітектори, однак, запевняють: перекривати евромагістраль повністю не будуть.

З учорашнього ранку проспект Гагаріна нагадує екстрим-трасу: посередині - десятки людей, що намагаються «зловити» хоч якийсь автобус, попереду - потік машин, за спинами - асфальтоукладальники. Виявляється, ще на початку тижня тут почали укладати новий асфальт на ділянці від вулиці Кірова до вулиці Державинської, а повноцінних об'їзних шляхів для транспорту на цій ділянці немає. Шляховики вирішили почати з крайньої правої смуги, тому чекати громадський транспорт людям довелося посередині проїжджої частини. Тролейбуси тут і зовсім не ходять: на їхній звичній смузі курсувала дорожня техніка.

У вівторок робітники почали укладати новий асфальт, починаючи від перехрестя проспекту Гагаріна і вулиці Кірова. Перед цим шляховики знімали верстви старого покриття - це необхідно, щоб вирівняти дорожнє полотно. «Старе покриття було укладено нерівномірно і нагадувало бугор, - каже робітник Михайло. - Ми зняли верхній шар асфальту, в іншому разі довелося б витратити на вирівнювання в кілька разів більше матеріалу. Потім залили полотно емульсією, зверху поклали сітку - вона потрібна, щоб дорога була без тріщин. А зараз починаємо класти новий асфальт».

За словами робітників, працюють вони поки в одну зміну, як то кажуть, - «від забору і до обіду». «У нас є завдання - покласти за сьогодні півтори тисячі тонн асфальту, - каже Михайло. - Поки не зробимо - з ділянки не підемо. Треба буде - залишимося до пізнього вечора». За день шляховики здатні укласти від 800 до 1000 метрів асфальту. У мерії поставили завдання - здати оновлений проспект до Дня міста. «У принципі закінчити до 23 серпня реально, але тільки в тому випадку, якщо не будемо зменшувати темп, - каже робітник Євген. - Хоча перебоїв з матеріалами практично немає - все необхідне було заготовлено ще взимку. Бувають незначні збої з подачею палива - техніка, яка працює на проспекті, «їсть» багато бензину - але її зазвичай швидко ліквідовують».

За словами одного з авторів проекту, закривати проспект Гагаріна повністю шляховики не будуть - це може стати причиною транспортного колапсу в місті. «Ми будемо перекривати проспект Гагаріна по одній смузі, ділянками довжиною 200 метрів», - розповіла Тетяна Поліванова. Про те, чи будуть прибирати тролейбус на наступних ділянках, Тетяна Олексіївна відповіла негативно, хоча за її даними «рогатий» повинен був ходити і вчора.

Окрім проспекту Гагаріна, закрили на ремонт і ділянку вул. Кірова (від Плеханівській до Б. Хмельницького). До 26 червня транспорт йде за новими маршрутами: трамвай № 5: Південний вокзал - пл. Конституції - Красний Луч - пр. Гагаріна, № 8: 602 м / р - вул. Академіка Павлова - Червоний Промінь - пр. Гагаріна, № 27: ст. «Салтівська» - вул. Героїв Праці - Красний Луч - вул. Кірова - Новожаново; автобус № 11: Червоношкільна наб. - Вул. Малом'ясницька - вул. Б. Хмельницького і за маршрутом; № 251: пр. Московський - пр. Гагріна - вул. Плеханівська і за маршрутом; № 211: вул. Кірова - вул. Плеханівська - пл. Руднєва; № 244: вул. Плеханівська - пл. Руднєва і за маршрутом; № 260: вул. «Потемкина» - ДК ХЕМЗ.

08.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250