«АвтоВАЗ» поступився Hyundai лідерством на українському авторинку

Результати продажів нових автомобілів у травні 2011 року стануть "холодним душем" для менеджерів «АвтоВАЗу». Вперше за 40 років, «АвтоВАЗ» втратив позицію № 1 на українському авторинку, поступившись нею ... Hyundai.

У травні реалізація «АвтоВАЗу» в Україні скоротився на 31%, і автомобілі Lada недорахувалися майже 900 клієнтів. У той час як продажі Hyundai росли гігантськими темпами, завдяки активному попиту на Hyundai Accent виробництва російського концерну. Непогано продавалися і інші моделі корейського виробника, а також Hyundai Tucson черкаського виробництва.

«АвтоВАЗу» просто не було чим відповісти. Після припинення виробництва Lada Kalina з кузовом седан, продажі бренду трималися винятково на сімействі Samara російського виробництва (близько 30% продажів), а в сумі з запорізькими 21093/99 частка цього сегмента займала 40%. Близько 22% відсотків займали черкаські ВАЗ-21102111, ще 13% продажів утримувала Lada Priora, і майже 9% припало на ВАЗ-2107. Збут сімейства Kalina і позашляховиків 4х4 (колишня «Нива») займав по 7%.

Таким чином, основний акцент в Україні «АвтоВАЗ» робив саме на старі перевірені моделі, які в минулі роки непогано продавалися. Але постійне зростання цін на Lada, конкуренція з боку китайських брендів, «ЗАЗу», остаточно надломила українського споживача, і сталося те, що експерти вже давно пророкували - «АвтоВАЗ» втратив лідерство в Україні. Але ось почесне право змістити «ВАЗ» з насидженого п'едістала дісталося Hyundai, а не «ЗАЗу», як очікувалося. Вже в квітні позиції «АвтоВАЗу» були хиткими, але він ще контролював 15% ринку, в той час як Hyundai набирав обертів і посів 11%. Стрімке зростання продажів нової моделі Hyundai Accent в травні не залишив шансів «АвтоВАЗу». Новинку від Hyundai в травні обрало 809 покупців, у той час як у Lada жодна модель не могла похвалитися і половиною такого результату.

Травневий провал «АвтоВАЗу» - це лише початок, - вважають експерти. Модельна, цінова і маркетингова політика «ВАЗу» в Україні вже давно не витримувала жодної критики. Негативно позначилися і реформи в системі дистрибуції, «ВАЗ», до того ж втрачав дилерську мережу. Бренд тримався на лояльній аудиторії в сільській місцевості і дешевизні автомобілів. Тривожні дзвінки лунали вже давно, оскільки «ВАЗ» наполегливо втрачав лідерство в окремих регіонах України, але зовнішня картинка була непорушною - № 1 по країні в цілому, що заспокоювало менеджмент.

Але як тільки ціни на Lada стали порівнянними з іншими моделями, пішов стрімкий спад. Але зараз «АвтоВАЗ» втрачає й другий свій козир - це лояльність українських споживачів. Покупець «АвтоВАЗу» старіє, а молодь обирає вже інші автомобілі та інші цінності. І цей фактор ще зіграє свою роль, як це свого часу сталося з «Газом» («Волга») і «ІЖем» на ринку легкових автомобілів.

У Hyundai навпаки, тільки починається підйом, адже на автосалоні SIA 2011 були представлені 4 нові моделі, які поповнять модельний ряд. Та й «ЗАЗ» додав до свого активу ще одну модель, а до кінця року почне виробництво ще й ЗАЗ Aveo.

08.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250