Даішники будуть сканувати ДТП в 3D

У Донецькій області може з'явитися диво-прилад, який за кілька хвилин може повністю відсканувати в 3D режимі місце ДТП з точністю до декількох міліметрів.

«Не так давно у Києві проводили експерименти з таким лазерним сканером. Він компактний - як невелика сумка телеоператора. Коштує один близько $ 60 тис., але на рівні Міністерства вже є підтримка за цим проектом. Такий прилад використовують колеги з Росії і ми в кожній області теж хотіли б», - пояснює начальник управління Головного слідчого управління МВС України Олександр Вакуленко.

Вакуленко, як і інші слідчі з усієї області приїхав до Донецька на науково-практичний семінар, присвячений тому, щоб швидше і краще фіксувати і розслідувати аварії. Обмін досвідом і технологіями з середи до п'ятниці проходить на території Донецького юрінстітута. Тут стоять два автомобілі з «повним фаршем» обладнання для розслідування та експертизи ДТП. Ці машини зазвичай відправляються на найскладніші аварії - зі смертельним результатом.

У облМВС кажуть, що націлилися на швидке і якісне розслідування дорожніх аварій. «Змінюються автомобілі, правила дорожнього руху, повинні мінятися і методи розслідування ДТП, - пояснює заступник начальника ГУ МВС в Донецькій області, начальник слідчого управління Сергій Корона, - Ми хочемо розвиватися, хочемо, щоб процес розслідування аварії був максимально швидким для людей, що потрапили в ДТП . Адже є проблема довгого документування - слідчий все пише ручкою, заміряє простими рулетками. Ці проблеми можна і потрібно вирішувати новими технологіями, обладнанням і, звичайно, методиками роботи».

09.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250