Вивезення бензину з Білорусії обклали заборонним митом

Білорусія з 11 червня 2011 ввела обмеження з вивезення автомобільного палива.

Згідно з ухваленим урядом постанови «Про деякі питання регулювання вивозу автомобільного палива з території Республіки Білорусь», бензин, що вивозиться, фізичною особою частіше одного разу протягом п'яти діб, буде обкладатися експортним митом. Коментуючи постанову, начальник управління організації митного контролю Державного митного комітету Володимир Орловський пояснив, що фізособам безмитно можна буде вивезти з країни через зовнішній кордон Митного союзу в легковому автомобілі «бак плюс 10 л, і не частіше одного разу на 5 днів».

«Вивезення автомобільного палива частіше одного разу на 5 днів буде можливим тільки за умови митного декларування і сплати митних платежів», - зазначив він. Для довідки, ставка вивізного мита на товарний бензин складає 415,8 дол за 1 тонну. За словами В. Орловського, норми постанови не поширюються на вивіз автомобільного палива в Росію.

Введення обмежувальних заходів з метою запобігти спекулятивному вивезенню в суміжні країни соціально значущих товарів обговорювалося 10 червня в ході зустрічі Олександра Лукашенка з держсекретарем Ради безпеки Леонідом Мальцевим, де президент Білорусії вказав на те, що є «проблема активного вивозу в суміжні країни соціально значимих товарів, у тому числі автомобільного палива, продуктів харчування, на які ціни в Білорусії значно нижче, ніж у сусідів», що« створює не просто загрозу, а ми спостерігаємо неорганізований, на шкоду нашим товаровиробникам вивезення цієї продукції».

14.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250