Даішники чергують в «будках» з душем, туалетом і кондиціонером

В Україну вперше після 2005 року офіційно заробили 34 стаціонарних пости дорожньо-патрульної служби. Нагадаємо, що закрили їх під час перебування головою МВС Юрія Луценка - через хабарництво він назвав їх «пунктами машинного доїння». Але нинішнє керівництво МВС вважає, що це зробили невірно - мовляв, такі пости забезпечують безпеку. «Водії знають, що попереду пост, тому як мінімум пристебнуться і не будуть перевищувати швидкість», - кажуть у МВС.

Як повідомляє Управління ДАІ, найбільше постів, по 4, відкрилося в Києві і Криму, а в решті регіонів - по 1-2. Інспектори ображаються на тих, хто по-старому називає їх робочі місця «будками». «Не будки, а офіс! Ми навіть між собою не називаємо робоче місце "будкою", - говорить інспектор ДАІ Василь Гонтарюк, який чергував з колегою на стаціонарному посту в столиці на Броварському проспекті, 32-б. - Мінуси у всьому цьому знайти важко, а от плюсів - достатньо. Наприклад, водій, який відчув втому, може зупинитися поруч і відпочити. Особливо це актуально вночі. По-друге, багато зупиняються і запитують, як проїхати в потрібне їм місце, а іноземці уточнюють ПДР. А по-третє, для нас тут створені гарні умови». Він з гордістю показує на ксерокс і факс, якими обладнаний його кабінет. У цей час на посаді лунає сигнал, як від будильника. Це спрацювала система «Рубіж», яка за номерами обчислює на трасі викрадені автомобілі, або ті, до власників яких є претензії в держорганів. Інспектори зупинили автомобіль що «засвітився» і стали перевіряти документи водія. «А раніше доводилося дзвонити черговому, щоб з'ясувати, чи не знаходиться авто в угоні", - говорять інспектори.

Бідніші. Але навіть на такому посту є кондиціонер.

Серед чотирьох столичних «будок» сама «нафарширована» виявилася на Житомирському шосе, 19. «У нас є душ, туалет, кондиціонер, - натхненно розповідає інспектор. - До речі, колись давно на постах були і м'які меблі, але зараз цього немає ».

 Водії особливої радості від відродження будок не відчувають. «Проїжджав днями по Чернігівській області, бачив, як біля стаціонарного поста утворилася тягучка, - розповів  столичний водій та юрист Олексій Святогор. - Очевидно, даішники зупинили багато транспорту, тому й утворився затор. Думаю, що у всіх цих постах є і плюси, і мінуси. Добре те, що поруч з даішниками можна припаркувати машину і особливо не турбуватися за її долю. Але в той же час пости потребуватимуть додаткових коштів на утримання».

Найбільше радіють поверненню постів ДАІ далекобійники. «Коли їх закрили - ми були в жаху, - розповів далекобійник Іван Буркот. - Нам за інструкцією потрібно відпочивати кожні чотири години, а спецпарковок і мотелів майже немає. У чистому ж полі спати страшно - адже вантажу іноді на десятки тисяч доларів веземо. Тому ми раніше завжди біля будок ДАІ зупинялися. Добре, що їх повернули.

15.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250