Київ. Гонки на тарантасах

18 липня, в суботу, в Києві очікується серйозний захід - гонки на тарантасах. Це українська версія міжнародного проекту Red Bull Soap Box Race - гонки на саморобних безмоторних машинках.

Для самопального транспорту буде перекрито рух на Дніпровському узвозі (від площі Слави до Паркової дороги) - очевидно, щоб не шокувати інших учасників руху. А подивуватися тут буде чого, тому що в змаганні, наприклад, візьмуть участь гігантське автояблоко під управлінням людини-черв'яка. Крім того, за перемогу боротиметься газета на колесах, яка прибула муху, і скажена білка-машина, яка схожа на людину-жолудя. Всього ж з майже 700 заявок організатори вибрали 49 команд (у кожній по 4 людини). «Були відсіяні банальні проекти автомобілів, учасники молодше 18-ти», - повідомили у прес-службі гонки.

Оцінять чудо-машини знавці в області чотириколісних возів, серед яких Євген Червоненко та Олексій Мочанов. Оцінка буде проходити за трьома основними принципами. По-перше, креативність ідеї, потім - як команда презентує себе на старті і, звичайно ж, врахують швидкість тарантаса. Пристрасті очікуються неабиякі, адже на кону - поїздка на фінал Формули-1 для всіх членів команди. Бронзові призери можуть розраховувати на відвідування змагань Red Bull X-Fighters в Мадриді (Іспанія), а за третє місце чекає екстремальний заїзд з автогонщком, чемпіоном України Олександром Гринчук. Напевно, саме тому учасники креативу по повній ще до початку заїзду, протяжність якого, до речі, 640 метрів. Зокрема, команди намагаються виділитися серед інших оригінальними назвами: «ПроГМОти», «Дрозофіли рулять», «Качка зі смаком полуниці», «Пекельний чортяка», «Шалена Аліса» ...

У перегонах візьмуть участь українці різних професій. Організатори кажуть, що є власники компаній, банкіри, спортсмени. Наприклад, у команді «Дрозофіли рулять» пілотом є Ірина Івлєва - лікар-косметолог. Її напарники - представники зообізнеса і співробітник автомобільної компанії. А в «Скажена білка» зібралися менеджер будівельних проектів, митний брокер, менеджер з продажу та програміст. Практично всі вози виготовлені з полегшеного каркаса, пінопласту, поролону, утеплювача і декору. «На створення тільки мухи, прибитої газетою, пішло два дні, - розповідає капітан «дрозофіл» Ірина Івлєва. - Черево і голову зробили із сміттєвих макетів, набитих пінопластом. Прикрасили її будівельною піною, після чого зайнялися фігурним вирізанням». А в цілому споруда авто зайняла близько місяця і обійшлася команді майже в 4 тисячі гривень. «А ми на свою білку вже витратили три тисячі гривень. Ще залишилася оздоблення - хутро або плюш», - ділиться лідер «Скаженою білки» Віталій Власюк. За словами майбутніх гонщиків, участь в ралі допоможе їм додати «перчинки» в сірі будні.

БЕЗ МОТОРА, АЛЕ З РЕКЛАМОЮ

У ралі на тарантаса можуть взяти участь транспортні засоби не більше 6 метрів в довжину, 2 м - в ширину і 2,4 м у висоту. Вага без водія - до 80 кг. Всі автомобілі повинні приводитися в рух виключно силою людини (наприклад, за допомогою педалей або з штовхача) - ніякого мотора, батарей, заводних пружин і палива. Заборонено використовувати видозмінені моделі автомобілів, болідів, картів. Особлива увага приділяється гальмам - вони повинні спрацьовувати як мінімум на двох колесах одночасно. Всі тарантаси оснащені гудками і мають право розмістити будь-яку рекламу на корпусі розміром 30 на 20 см.

15.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250