Бензин подорожчає ще на 15-20 копійок

Через перебої з білоруським пальним до кінця червня бензин може подорожчати ще на 15-20 копійок. Це прогнозує консалтингова компанія UPECO.

Девальвація в Білорусі спровокувала ажіотажний попит на товари, у тому числі бензин. З 11 червня було вирішено стягувати з фізосіб великі мита при вивезенні за межі Митного союзу автомобільного палива частіше, ніж один раз на п'ять днів. Додало проблем закриття на ремонт Мозирського НПЗ.

Поки, за словами аналітика UPECO Олександра Сіренко, білоруське паливо вдається замінити українським, але надалі ситуація залишається невизначеною.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима вважає, що тепер стабілізація можлива або після відновлення імпорту нафтопродуктів з Білорусі, або у разі введення мит на будь яке імпортне пальне і наповнення ринку українським паливом.

«Кабміну треба визначитися з тим, яким він хоче бачити ринок - вільним або прогнозованим. Якщо першим, то тоді треба розуміти, що жодних гарантій щодо цін і обсягів постачання бути не може за визначенням», - відзначає Сіренко.

15.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250