ДАІ погодилася спростити реєстрацію автомобілів

Ці зміни в законодавстві прописані в оприлюдненому проекті постанови Кабміну, яке ініціював Департамент ДАІ.

Таким чином, в МРЕВ будуть лише виконувати технічну функцію реєстрації та перереєстрації автотранспорту, а контроль за платежами до бюджету хочуть з себе повністю зняти.

В Україні ставили, знімали на облік автомобілі згідно з Порядком державної реєстрації, прийнятому ще в 1998 році. У новій редакції цього Порядку пропонується виключити з переліку функцій ДАІ при реєстрації контроль за сплатою зборів (обов'язкових платежів), а обмежитися тільки контролем за конструкцією та технічним станом машин, встановленим вимогою стандартів.

При реєстрації тепер не потрібно буде пред'являти оцінку вартості автомобіля, яку могли проводити лише ліцензовані оцінювачі. У МРЕВ хочуть зовсім відмовитися від контролю за вартістю автомобілів.

Також заборгованість по штрафах за порушення правил дорожнього руху тепер не буде підставою для відмови в операції зняття з обліку автомобіля.

Простіше стане зареєструвати конфіскований автомобіль, до якого тепер не потрібно буде мати цілу купу документів, як це передбачалося у попередній редакції.

Також ДАІ має намір відмовитися від перевірок експертами нових автомобілів на предмет їх відповідності конструкції та технічного стану. Тепер такі авто в МРЕВ можуть не оглядати.

Але найголовніше, що ДАІ тепер не буде проводити тимчасову реєстрацію, з видачею тимчасових номерів і техпаспорта. Відповідний пункт взагалі пропонується видалити, хоча підтвердження з інших регіонів все-таки будуть запитувати.

Значно спроститься реєстрація автомобілів, що прибувають з-за кордону, разом з громадянами, які прибувають на постійне місце проживання в Україну або у вигляді спадщини. Тепер немає необхідності візувати документи на автомобіль в посольствах і консульствах.

Оформити переобладнання машини на підприємствах можна буде тільки за наявності у такій організації свідоцтва про узгодження конструкції ТЗ, виданого двома організаціями в Україні.

ДАІ зняла з себе зобов'язання автоматично знімати з обліку автомобілі, які п'ять і більше років не проходили техогляд. Решта положень в реєстрації збереглися в незмінному вигляді.

Очевидно, що в ДАІ готуються до скасування техогляду і, призводять нормативну базу відповідно до нових реалій. Зрозуміло, що якщо приватні автомобілі звільнять від ТО, а у ДАІ залишиться функція контролю за платежами до бюджету, то питати за недонадходження до бюджету будуть з ДАІ, в той час, як у неї не буде важелів впливати на оплату платежів.

У даному проекті революційним є скасування обов'язкової оцінки вартості автомобіля, з якої сплачується податок з доходів фізичних осіб, хоча в самому Податковому Кодексі пункт про таку оцінку залишився.

Зазначимо, що це поки всього лише проект, в який ще можуть бути внесені зміни. Наприклад, тут взагалі не відображені питання реєстрації кредитних автомобілів, хоча саме через зміну процедури реєстрації таких авто (перестали ставити відмітку Кредит) банки побоюються сплеску шахрайства. Формально, зараз можна безперешкодно зняти з обліку в МРЕВ і продати кредитний автомобіль без такої позначки.

Нагадаємо, нещодавно ДАІ також запропонувала спростити обмін водійських прав, скасувавши перескладання іспитів.

Також нагадаємо, що з 1 січня 2012 року Кабмін хоче підвищити збір за першу реєстрацію автомобіля на 9%.

16.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250