Небезпечні маршрутки: пасажирів возять на лисій гумі і без гальм

Тільки за два літні тижня ряди дніпропетровських маршруток порідшали на 59 машин - такі перші результати операції «Автобус-2011», яку проводять співробітники ДАІ. Нагадаємо, рейд стартував 31 травня і триватиме місяць, до 30 червня. На сьогоднішній день правоохоронці перевірили близько двох тисяч автобусів 24-х АТП міста, ще 15 АТП на черзі.

«59 автобусам було заборонено виїжджати на маршрути, оскільки вони були несправні. Зокрема, в маршрутних таксі не працювали гальма, шини були в непридатному стані. Співробітники ДАІ не могли чекати, поки з-за несправності станеться ДТП, тому зняли їх з експлуатації. Як тільки власники усунуть всі неполадки і успішно пройдуть новий техогляд, машини знову вирушать у рейси», - розповів начальник міського управління ДАІ Сергій Волчков. Крім того, ще у 25 автомобілів були виявлені незначні технічні порушення, що не потягли за собою заборону на експлуатацію.

Водії маршруток, які пережили рейд, стверджують, що «хороший урожай» ДАІ в основному збирає з приватників. «На держпідприємствах є свої майстерні, де машину щодня перевіряють на техпригодність і в разі чого - ремонтують. На несправні гальма та інші неполадки грішать в основному приватники, так як часто шкодують гроші і час на перевірку транспорту», - розповів водій одного з центральних маршрутів міста.

Крім технесправностей, в ДАІ нарікають на перевищення швидкості маршрутниками і їзду в нетверезому стані. «Багато перевищували швидкість, зупинялися і підбирали пасажирів практично на проїжджій частині, брали «стоячих» пасажирів. А семеро водіїв взагалі працювали, будучи нетверезими! У них відібрали права і справи передали до суду», - перерахував гріхи маршрутників Сергій Волчков.

Міцно взялися правоохоронці і за турперевізників. «З дев'ятої вечора до шостої ранку перевозити пасажирів по трасах заборонено. Якщо туроператор пропонує за ніч добратися до моря, будьте напоготові - це означає, що перевізник працює нелегально. А якщо ДАІ зупинить такого перевізника вночі, то до моря ви точно не доїдете», - попередив начальник прес-служби облДАІ Володимир Лебедєв.

17.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250