У Харкові для автобусів і тролейбусів створили свій ряд

У громадського транспорту в першій столиці тепер буде власна смуга руху. Правда, поки тільки на двох проспектах міста - Леніна і 50 років СРСР. Крайній правий ряд тепер відокремлений від решти жовтою розподільною смугою (іноді - суцільною, рідше - переривчастою). Їздити тут можуть тільки тролейбуси та автобуси, решті автотранспорту туди шлях закритий. Даішники запевняють: незабаром такі смуги з'являться і на інших магістралях Харкова. Однак водії сумніваються, що нововведення приживеться.

Жовті розподільні смуги з'явилися на харківських дорогах зовсім недавно, розповідають у ДАІ. Однак далеко не всі водії розуміють, навіщо вони потрібні. Нещодавно інспектори вирішили провести показовий рейд: зупиняли порушників і влаштовували лікнеп. Водії слухали настанови даішників похнюпивши голову, а дослухавши - поспішно виїжджали, відбувшись усним попередженням. Проте вже незабаром за таке порушення доведеться заплатити 340 гривень штрафу. Стільки ж загрожує автомобілістам, які вирішать припаркувати своїх залізних коней за жовтою розподільчою смугою. «Я прекрасно розумію, що в місті багато офісів, що треба будувати парковки, але ж з чогось потрібно починати, - каже заступник начальника обласної ДАІ Юрій Черняк. - Не всі водії автобусів розуміють, що це питання їх же безпеки (маршруткам хочеться йти в лівому ряду, а не плентатися за тролейбусами.). З часом це прийде. Усім порушникам без винятку ми будемо виписувати протоколи».

Правда, вчора вдень на проспекті Леніна всі рухалися як завжди. Ділянка від перетину з проспектом Правди до вулиці Культури традиційно представляє одну велику парковку, жовта роздподільна лінія нікого не зупиняє. «Водіям громадського транспорту окрема смуга, звичайно, потрібна, - каже водій автобуса Муртази. - Але стан речей вона не змінить, люди як паркувалися в недозволених місцях, так і будуть паркуватися. Я чув від тих же співробітників ДАІ: як тільки намагаєшся когось оштрафувати - тут же йде дзвінок зверху. Адже всі один одному брати та куми».

А ось на проспекті 50 років СРСР, на ділянці від проспекту Героїв Сталінграда до проспекту Гагаріна, машини не паркуються. Однак і громадського транспорту тут небагато. «Виділяти окрему лінію для громадського транспорту потрібно в районі метро «Московський проспект», на 50 років ВЛКСМ - на ділянці від «Барабашово» до ТРК «Україна», - говорить професор кафедри урбаністики Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури Валерій Гук. - Там величезна кількість громадського транспорту. А на проспекті 50 років СРСР його практично немає». За словами професора, затія з окремою смугою руху приречена на провал, якщо працівники ДАІ не штрафуватимуть порушників. А в ДАІ обіцяють: до «Євро-2012» жовтими розподільними лініями обзаведуться всі магістралі міста, де не менше трьох смуг руху.

Смуга для шаттла

Як тільки закінчиться реконструкція, жовтою смугою обзаведеться і 10-смуговий проспект Гагаріна, розповіла один з авторів проекту Тетяна Поливанова. По правій крайній смузі будуть ходити швидкісні автобуси «Шаттл», які будуть возити вболівальників від аеропорту до «Металісту».

17.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250