Укравтодор має намір зробити платними 2-3 дороги

Заступник голови Укравтодору Євгеній Прусенко заявив, що Державна служба автомобільних доріг цього року планує виставити на концесію мінімум 2-3 дороги.

Прусенко зазначив, що зараз йде підготовка до проведення тендерів по трьох ділянках: Харків-Щербаківка, Ульянівка-Миколаїв-Херсон-Красноперекопськ-Сімферополь і Новомосковськ-Сімферополь. Потенційний інтерес проявляють в участі компанії з Франції, Іспанії, Індії, Ізраїлю та інших країн, у яких є багаторічний досвід будівництва та обслуговування концесійних платних автомобільних доріг.

"Від ідеї побудови платних автобанів в Україні ніхто не відмовлявся. Думки з приводу цього є різні. Треба враховувати, що цей процес не швидкий. Мається на увазі підготовка концесійних конкурсів, проведення переговорів з потенційними інвесторами. Але я вам скажу, що майже рік подібні переговори, попередні консультації проводяться. І я впевнений, що 2-3 дороги ми вже цього року зможемо виставити на концесійний конкурс. На даний момент у нас діє тільки один концесійний договір, який стосується дороги Львів - Броди", - сказав Прусенко.

Раніше він заявляв, що перша платна дорога може з'явитися в Україні через 3-4 роки і коштуватиме в районі 30 копійок за кілометр.

Нагадаємо, в квітні віце-прем'єр-міністр України, міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що в країні немає ринку для створення платних автодоріг. За словами віце-прем'єра, з наступного року автодороги будуть будуватися "виключно за рахунок акцизів".

21.06.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250